Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Odpočet dph ze zahraničí  (Přečteno 25740 krát)

sanjasin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #15 kdy: Březen 16, 2012 »

Citace: Zdena
Jste plátcem DPH?
Jsem plátce dph.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #16 kdy: Březen 16, 2012 »

Jestliže jste plátcem, tak by neměl vyměřovat DPH celní úřad, ale vy sám v přiznání k DPH.
Pročtěte článek zde:
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/dan-z-pridane-hodnoty/postup-pri-uplatneni-dane-u-dovozu-zbozi/1001635/43817
IP zaznamenána

sanjasin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #17 kdy: Březen 17, 2012 »

Citace: Zdena
Jestliže jste plátcem, tak by neměl vyměřovat DPH celní úřad, ale vy sám v přiznání k DPH.
Pročtěte článek zde:
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/dan-z-pridane-hodnoty/postup-pri-uplatneni-dane-u-dovozu-zbozi/1001635/43817
Já to koupil jako neobchodní zboží, ale potřebuji to na auto, které používám k podnikání, tím pádem celní úřad vyměří dph a clo, protože cena zboží je větší, než minimum, kdy se dph neplatí. Proto mě napadlo, jestli bych si nemohl dph nárokovat zpět, že to je něco podobnýho, jako když díly koupím v ČR, akorát s tím rozdílem, že je z USA.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #18 kdy: Březen 18, 2012 »

Podle mého názoru můžete uplatnit nárok na odpočet DPH.
IP zaznamenána

Lucie02

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #19 kdy: Březen 21, 2012 »

Citace: Zdena
Ve svém programu zadávám celkovou částku jako nákup od neplátce.

Je možné požádat o vrácení DPH, více informací zde: http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/dane_poplatky_9947.html?year=0
Paní Zdeno,

když k dokladům přistoupím jako od neplátce, do čtvrtletního daňového přiznání se vůbec nepromítne. Je to tak? V této diskusi výše, kolega popisuje, jak do přiznání dává, ale \"nula od nuly pojde\", tak nevím, co z toho je správně...
O vrácení DPH budu žádat za celý rok zpětně, tedy v roce 2013.

Děkuji Lucie
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #20 kdy: Duben 04, 2012 »

Dobrý večer, paní Lucie. Vidím, že chcete za každou cenu nacpat do českého přiznání daň cizího státu:-) Nevím, do které kolonky se uvádí přijatá plnění s místem plnění mimo tuzemsko.
Kolega v diskusi výše pořizuje zboží z jiného členského státu (§ 25 ZDPH) a to je trochu jiná káva.
IP zaznamenána

t.kurandova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #21 kdy: Květen 28, 2012 »

Dobrý den paní Zdenko, jsem po mateřské dovolené a snažím se si obnovit znalosti kvůli budoucí možné práci. Není mi jasné, jak se správně zaúčtovává a odpočítává DPH na účtence za pohonné hmoty ze zemí EU. Příklad: Firma dotankuje v Německu naftu do služebního vozu, na účtence je vyčíslené i DPH. Má firma nárok si částku DPH odpočítat? (Obě firmy jsou plátci DPH...) Pokud má nárok, jak doklad zaúčtovávám? Jako doklad koupený v ČR? Nebo jej zaúčtuji jinak? Pokud firma nemá nárok si DPH odpočítat, píše se nějaké hlášení na finanční úřad ohledně vrácení DPH z jiného státu? Předem moc děkuji za odpověď. Tereza Kurandová.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #22 kdy: Květen 28, 2012 »

Dobrý den, paní Terezo. Vy si také myslíte, že Vám český erár dovolí odečíst daň, ze které neviděl ani haléř, když daň skončila v jiné státní kase?

Nákup PHM v zahraničí se nikam nehlásí, ani se neuvádí v daňovém přiznání. Podle pokynů k vyplnění přiznání k DPH (část IV. Nárok na odpočet daně) se uvádí jen přijatá plnění s místem plnění v tuzemsku. U nakoupených PHM se předpokládá, že byly spotřebovány v Německu, kde je místo plnění a proto tam také byla odvedena daň.

Nákup PHM včetně daně cizího státu bych zaúčtovala do nákladů a částku, kterou budete žádat od německého FÚ (nevíte, zda vrátí v plné výši) k rozvahovému dni na 388/648.
IP zaznamenána

t.kurandova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #23 kdy: Květen 29, 2012 »

Dobrý večer paní Zdeno. Děkuji za rychlou odpověď....již si to nemyslím...:-) Prokousala jsem se ještě zákony a podívala se na složitost žádosti o případné vrácení DPH z členského státu a myslím si, že pokud nějaká malá firma má pár dokladů z EU, dobrovolně si nepožádá, protože je to fakt složité ..... a ještě navíc není nikde napsáno, že dostanou daň celou zpět, že?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #24 kdy: Květen 29, 2012 »

Jestli bude pár dokladů za rok, tak snad ani nemá cenu se namáhat. Ještě byste mohli využít služeb firmy, která se touto problematikou zabývá. Musíte ale počítat s tím, že bude žádat provizi. U PHM by neměly být problémy s vrácením, ale některé doklady Vám nemusejí uznat například proto, že nejsou čitelné, jsou poškozené nebo nemají všechny potřebné náležitosti.
IP zaznamenána

Lenkas83

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #25 kdy: Leden 20, 2013 »

Dobrý večer Zdeno, chtěla jsem se zeptat. Jsem plátce DPH a pořídila jsem zboží z USA. Faktrua mi přišla 6.12.2012. Doklady o vyměření clu a DPH mi přišly až 8.1.2013. Na těchto dokladech mám vyměřenou částku cla a DPH tam vyměřeno není. Chtěla jsem se zeptat, zda povinnost přiznat daň bude ve 4Q/2012 nebo až v 1Q/2013? A ještě jsem se chtěla zeptat přímo k DPH - to si musím z té čásky součinu hodnoty zboží a hodnoty cla vypočítat sama a můžete mi poradit na jaký řádek v přiznání DPH to patří? Jestli to bude ne řádku 12 a 43 nebo to mohu uplatnit na řádku 42. Zboží budu dále prodávat.
Předem děkuji za odpověď Lenka Suchanová
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #26 kdy: Leden 22, 2013 »

DPH přiznáváte ke dni, kdy bylo zboží propuštěno do celního režimu volný oběh.

Pro výpočet DPH vezměte hodnotu z řádku 47, připočítejte clo, dopravu do prvního místa určení (pokud už není započítaná v ř. 47) a poplatky za celní řízení.
Uvádí se na ř. 7 /8/ a na ř. 43 /44/.
IP zaznamenána

Lenkas83

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Odpočet dph ze zahraničí
« Odpověď #27 kdy: Leden 22, 2013 »

Dobrý den, děkuji moc za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]