Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: auto - paušální výdaje i u s.r.o.?  (Přečteno 2323 krát)

jarka25

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
auto - paušální výdaje i u s.r.o.?
« kdy: Duben 20, 2011 »

dobrý den, můžeme jako s.r.o. uplatňovat taky paušální výdaje na auto? nebo to lze jen u OSVČ? díky
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
auto - paušální výdaje i u s.r.o.?
« Odpověď #1 kdy: Duben 20, 2011 »

Pokud dodržíte pravidla uvedená v ZDP, tak samozřejmě ano, přece nebude s.r.o. \"diskriminováno\" :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
auto - paušální výdaje i u s.r.o.?
« Odpověď #2 kdy: Duben 20, 2011 »

Pokud máte auto v majetku nebo v nájmu a nepřenecháváte je k užívání jiné osobě (manažerské vozidlo), tak můžete uplatnit paušální výdaj na dopravu. Ustanovení § 24/2/zt) zákona o daních z příjmů se vztahuje na fyzické i právnické osoby.
IP zaznamenána
Stran: [1]