Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zhotovení díla v Německu, fakturace české firmě  (Přečteno 1643 krát)

MonikaHa

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 107

Dobrý den, OSVČ, pláce DPH zhotovil podlahy a provedl položení (vč. lepení) koberců v Německu. Tuto práci fakturuje české firmě (plátce DPH). Má OSVČ vystavit Fa bez DPH? Má povinnost vystavovat Souhrnné hlášení? Je rozdíl ve vystavování dokladů v r. 2011 oproti r. 2010? Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zhotovení díla v Německu, fakturace české firmě
« Odpověď #1 kdy: Duben 14, 2011 »

Fakturu bez české DPH, místo plnění je podle § 10 ZDPH v Německu. Služby podle § 10 se do souhrnného hlášení neuvádějí. U služeb spojených s nemovitostí nenastala v roce 2011 žádná změna. Vystavování dokladů je stejné.

Změna v povinnosti přiznat službu: do 31.3.2011 se poskytnutí služby přiznávalo ke dni uskutečnění plnění nebo ke dni přijetí úplaty podle toho, co nastalo dřív. Plnění se považovalo za uskutečněné buď dnem poskytnutí služby, nebo vystavením daňového dokladu podle toho, co nastalo dřív.
 Od 1.4.2011 se plnění přiznává buď ke dni uskutečnění, nebo přijetí úplaty podle toho, co nastalo dřív. Plnění se považuje za uskutečněné dnem poskytnutí služby, tečka. Den vystavení dokladu už není důležitý.
IP zaznamenána
Stran: [1]