Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Doklad nad 10.000  (Přečteno 3847 krát)

Veselý

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Doklad nad 10.000
« kdy: Duben 11, 2011 »

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak dostat paragon na cca 16.000,-- do daňových dokladů pro odpočet DPH, když  jsem na benzínce zapomněl nahlásit svoje nacionále a DIČ? Když takový doklad orazítkuju a dopíšu svoje DIČ sám, co na to FÚ ? Předem děkuji za odpověď, Z.V.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
Doklad nad 10.000
« Odpověď #1 kdy: Duben 13, 2011 »

Obávám se, že FÚ nemusí uznat nárok na odpočet. Při plnění nad 10 tis. Kč potřebujete běžný daňový doklad a údaje o příjemci (včetně jeho DIČ) by měl vyplnit plátce, který uskutečnil plnění.

Jestliže doklad neobsahuje všechny náležitosti podle zákona, zůstává i nadále v platnosti
možnost nárok prokázat jiným způsobem, tj. v rámci obecného prokazování podle
daňového řádu (podle § 73 odst. 5). Výjimkou jsou případy, kdy chybějící náležitostí jsou
DIČ, a to ať již poskytovatele či příjemce plnění, pokud zákon ukládá DIČ příjemce na
příslušném dokladu uvádět.

.... nevím, proč by zmiňovali chybějící DIČ příjemce, kdyby si jej příjemce mohl v běžném daňovém dokladu vyplnit sám.
IP zaznamenána

Veselý

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Doklad nad 10.000
« Odpověď #2 kdy: Duben 13, 2011 »

Děkuji Vám za radu, tak to budu mít problém. Bohužel asi neumím správně číst zákony, právě to, že tam DIČ  \"musí vyplnit ten, kdo doklad vystavuje\",  jsem tam nenašel. Domníval jsem se, že stačí mít u sebe razítko s DIČ a doklad orazítkovat u prodávajícího i u sebe. Ach jo, za blbost se platí............
Přeji Vám hezký den, Z.V.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
Doklad nad 10.000
« Odpověď #3 kdy: Duben 14, 2011 »

V zákoně opravdu není uvedeno, kdo na daňovém dokladu musí vyplnit údaje. Jestli jste měli u sebe razítko a stejný doklad bude u prodejce (pro případ křížové kontroly), tak je vše v pořádku. Doplněním údajů o odběrateli jste ze ZDD vyrobili běžný DD.
IP zaznamenána

Veselý

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Doklad nad 10.000
« Odpověď #4 kdy: Duben 14, 2011 »

Citace: Zdena
V zákoně opravdu není uvedeno, kdo na daňovém dokladu musí vyplnit údaje. Jestli jste měli u sebe razítko a stejný doklad bude u prodejce (pro případ křížové kontroly), tak je vše v pořádku. Doplněním údajů o odběrateli jste ze ZDD vyrobili běžný DD.
Hned poránu dobrá zpráva pro všechny zmatkaře, jako jsem já. Ještě jednou Vám moc a moc děkuji, Z.V.
IP zaznamenána
Stran: [1]