Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH v rámci EU  (Přečteno 2485 krát)

milcal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
DPH v rámci EU
« kdy: Duben 06, 2011 »

Dobrý den, potřebovala bych poradit ve dvou případech . V tomhle jsem naprostý nováček. Jsme s.r.o. a  plátci DPH. Přiznání k DPH budu podávat poprvé a to teď za 1.Q 2011.

1) V březnui jsme dostali fakturu na služby (pronájem veletržního stánku na MIPIM ve Franci-tj.místo plnění), na této faktuře je vyčísleno VAT (379 Eur), jak mám postupovat když chceme DPH vrátit a jak se promítne tato faktura v přiznání k DPH u nás (jaký řádek)?

2) Fakturovala jsem zálohovou platbu na Slovensko (plátci DPH), ti nám zálohu zaplatili. Jak mám postupovat s daňovým dokladem,je postup stejný jako při tuzemské zaplacené záloze? Mám odeslat daňový doklad?

Moc děkuji za odpověď

Prosím ještě jedna otázka:

Jak je to s nákupem PHM v EU a uplatnění DPH? Jaký je postup. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH v rámci EU
« Odpověď #1 kdy: Duben 13, 2011 »

1) Informace k vracení DPH z členských států EU najdete na stránkách MF ČR:
  http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/dane_poplatky_9947.html?year=0

Faktura za pronájem stánku se vůbec neobjeví v přiznání k DPH, místo plnění bylo (alespoň podle českého zákona platného do 31.3.2011a zdá se, že i podle Francouzů) mimo tuzemsko.

2) Pokud poskytujete služby, tak vystavujete daňový doklad podle § 33 ZDPH (tedy i na přijaté zálohy), pokud dodáváte zboží, tak vystavujete daňový doklad podle § 34 ZDPH (až pod dodání zboží).
Pokud jde o službu, tak přijatou zálohu uvedete jen do přiznání k DPH (ř. 21), do SH uvedete až při poskytnutí služby.

U PHM nakoupených v EU je to stejné, jako u přijatých služeb s místem plnění mimo tuzemsko. Můžete požádat o vrácení daně.
IP zaznamenána
Stran: [1]