Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zamítnutí dotace od ÚP na zřízení OSVČ  (Přečteno 2213 krát)

Vasator

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zamítnutí dotace od ÚP na zřízení OSVČ
« kdy: Březen 14, 2011 »

Dobrý den,
jelikož jsem již dlouho na ÚP, rozhodl jsem se stát OSVČ a pokusit se získat od ÚP dotaci na zřízení samostatné výdělečné činnosti. Veškeré náležitosti s tímto spojené jsem splnil, podnikatelský záměr byl dle mého názoru propracován celkem precizně, rovněž i dle slov lektora rekvalifikačního kurzu \"Základy podnikání\". Dotace mi však byla zamítnuta. Lze nějakým způsobem donutit ÚP aby mi sdělil důvod zamítnutí? Proti nevyhovění podané žádosti není opravného prostředku. Lze žádost podat znovu? Dopídit se nějakých informací na ÚP je nadlidský výkon...
Dotaci jsem se snažil získat na řemeslnou činnost s malou konkurencí, přičemž na činnost této velice blízké je dotace běžně uznávána.

Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

eviskoslunisko

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Zamítnutí dotace od ÚP na zřízení OSVČ
« Odpověď #1 kdy: Březen 29, 2011 »

Na tuhle dotaci není právní nárok, ale důvod by říct na vyžádání měli. Záleží, zda byly všechny podklady v pořádku, bezdlužnosti, místo podnikání, předpoklad výkonu SVČ 2 roky, vzdělání, kurz nebo praxe k té činnosti, žádné problémy na ÚP a žádné dotace z ÚP (na podnikání, pro zaměstnavatele na Vaši mzdu, atd.) a pak také záleží na tom, kolik daný ÚP měl v té době peněz na dotace.
IP zaznamenána
Stran: [1]