Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: neplátce dph a doprava zboží z EU  (Přečteno 7261 krát)

xox1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
neplátce dph a doprava zboží z EU
« kdy: Duben 03, 2011 »

Dobrý den, jsem OSVČ - neplátce DPH a nakupuji zboží od dodavatele z EU (dodavatel plátce DPH).V jeho faktuře je rozepsáno cena za zboží, a poslední položka cena za transport (dopravu zboží). Zásilku mi doveze česká firma (PPL, DHL, TNT apod., firma s českým DIČ). Musim se stát plátcem DPH - je doprava zboží z EU považována za službu? (povinnost registrace z titulu přijetí služby od plátce z EU)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
neplátce dph a doprava zboží z EU
« Odpověď #1 kdy: Duben 04, 2011 »

Jako neplátce kupujete zboží s polskou daní, je celková cena včetně dopravy zatížena polskou daní? Pokud ano, tak je doprava součástí dodávky zboží, nakoupil jste zboží včetně dopravy, nepřijal jste žádnou službu.
IP zaznamenána

Mirče

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
neplátce dph a doprava zboží z EU
« Odpověď #2 kdy: Červenec 10, 2011 »

Chtěla bych se zeptat k této problematice. Taktéž nakupuji v zemi EU a následně zboží prodávám v ČR. Zboží si u dodavatele vyberu a do ČR je paušální doprava 14,99liber(včetně 2,50liber DPH). Vše zaplatím najednou. Mně pak přijde faktura zvlášť jak na zboží, tak na dopravu(i když jsem platila vše v jednom). V obou fakturách je uvedena cena včetně DPH. Je to považováno za slubžu(doprava) nebo ne?
Děkuji
IP zaznamenána

Zuzankaa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
neplátce dph a doprava zboží z EU
« Odpověď #3 kdy: Září 14, 2011 »

Dobrý den,
chtěla jsem vás moc poprosit o radu ohledně neplátce DPH.
Nakupuji zboží v zemi EU a následně je prodávám tady v ČR a chtěla jsem se zeptat zda někdo nevíte jaký je přesný roční limit nákupu zboží,abych nemusela být plátce DPH.
Taky ještě dotaz jestli když je na faktuře u každého zboží uvedeno kolik je DPH a u dětského zboží tam žádné není,jestli se nějak počítá do toho limitu jen zboží u kterého se to DPH platí nebo prostě komplet u celé objednávky,kterou udělám.
Předem moc díky za vaše rady:-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
neplátce dph a doprava zboží z EU
« Odpověď #4 kdy: Září 15, 2011 »

Roční limit pro pořizování zboží z jiného členského státu EU je 326.000,- Kč bez daně. Budete sčítat jen částky bez cizí DPH a je tedy jedno, že u dětského zboží není uvedena daň (zřejmě jde o zboží, které je v zemi dodavatele osvobozené od daně).
IP zaznamenána

Jenny69

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
neplátce dph a doprava zboží z EU
« Odpověď #5 kdy: Duben 09, 2012 »

Dobrý den, prosím o radu... Jsem \"nováček\" OSVČ, neplátce DPH a budu nakupovat zboží za účelem dalšího prodeje z Velké Británie. Teprve až po objednání zboží mě bylo oznámeno že potřebují můj DIČ, protože neúčtují DPH mimo Velkou Británii.
Abych mohla převzít zboží bez DPH, mám \"povinnost\" se stát plátcem DPH a následně potom řešit roční limit atp.?!?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
neplátce dph a doprava zboží z EU
« Odpověď #6 kdy: Duben 09, 2012 »

Nákupem zboží do limitu (326.000,- Kč) se nemusíte povinně stát plátcem DPH. Sdělte dodavateli, že nejste plátcem DPH (VAT unregistered), bude vám zboží účtovat s anglickou daní.
IP zaznamenána

honza_modry

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
neplátce dph a doprava zboží z EU
« Odpověď #7 kdy: Únor 04, 2013 »

Citace: Mirče
Chtěla bych se zeptat k této problematice. Taktéž nakupuji v zemi EU a následně zboží prodávám v ČR. Zboží si u dodavatele vyberu a do ČR je paušální doprava 14,99liber(včetně 2,50liber DPH). Vše zaplatím najednou. Mně pak přijde faktura zvlášť jak na zboží, tak na dopravu(i když jsem platila vše v jednom). V obou fakturách je uvedena cena včetně DPH. Je to považováno za slubžu(doprava) nebo ne?
Děkuji
Dobry den,

ja taky mam stejnou otazku. Jsem OSVC, neplatce DPH, a nechci nim byt.

Priklad: nakupuju do platce DPH zbozi za 80 EUR (s VAT) + doprava 20 EUR (s VAT) z Nemecka. Zbozi bylo zaslane do CR DHL-em. Jsou 2 moznosti: na fakture od prodavace bude jenom jedna castak 100 EUR (s VAT) nebo 2 castki 80 EUR (s VAT) a 20 EUR (s VAT). Vat za sluzbu a zbozi jsem samozrejme zaplatil (nejsem platce DPH). 20 EUR je poplatek za DHL.

Kdyz naklady na dopravu jsou uvedene v cene zbozi tak problem neni. Co kdyz je ta druha moznost: cena za zbozi a za dopravu je uvedena na fakture zvlast.

Mam se stat platcem DPH?  

Co kdyz bych vyuzil lokalni postovni sluzby (Nemecka posta) misto DHL-u?

Preju hezky den!
IP zaznamenána
Stran: [1]