Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výdaje na školení zaměstnanců  (Přečteno 1484 krát)

evalea1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Výdaje na školení zaměstnanců
« kdy: Duben 01, 2011 »

Dobrý den, mám otázku, jak je to s výdaji na školení zaměstnanců. Nejde o zvyšování kvalifikace. Doteď jsme od firmy, která školení provádí, dostali fakturu, tu jsme zaplatili (byl to daňově uznatelný výdaj) a zaměstnancům
proplatili jízdenky a stravné na cestovní příkaz. Nyní jsme změnili školicí firmu a tam si sami zaměstnanci hradí školení, doklad potom přinesou spolu s jízdenkami
k proplacení. Někde jsem se dočetla, že proplacení školení zaměstnanci není
daňový výdaj. Je to tak, podle jakého §?. Měla bych mu to také zdanit ve mzdě?
Děkuji Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15018
Výdaje na školení zaměstnanců
« Odpověď #1 kdy: Duben 02, 2011 »

Předpokládám, že vzdělávání zaměstnanců souvisí s předmětem činnosti zaměstnavatele.
Podle ustanovení § 6/9/a) zákona o daních z příjmů je u zaměstnance osvobozeno NEPENĚŽNÍ PLNĚNÍ vynaložené zaměstnavatelem (hradí zaměstnavatel) na odborný rozvoj ......atd.
Pokud zaměstnavatel vyplácí zaměstnanci finanční příspěvky (pozor, zaměstnavatel by měl sjednat v KS, vnitřní směrnici nebo jiné smlouvě podle § 24/2/j) bodu 5., aby mohl uplatnit daňový výdaj), pak má zaměstnanec zdanitelný příjem, který podléhá dani i pojistným.
IP zaznamenána
Stran: [1]