Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dovoz zboží z USA a DPH  (Přečteno 7090 krát)

ivulin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
dovoz zboží z USA a DPH
« kdy: Březen 29, 2011 »

Dobrý den,mám dotaz nakupuji zboží v USA určené k dalšímu prodeji,od 1.4.2011 se musí u zásilek platit DPH,já nejsem plátce DPH pokud zboží objednám musím se registrovat k plátci DPH děkuji za odpověd Iva Janíčková
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
dovoz zboží z USA a DPH
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2011 »

Nemusíte, DPH si vyberou celníci.
IP zaznamenána

ivulin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
dovoz zboží z USA a DPH
« Odpověď #2 kdy: Březen 31, 2011 »

Dobrý den,děkuji za odpověd,tak že to znamená DPH zaplatím celníkům a já nemusím nikde DPH vykazovat v účetnictví a v danovém přiznání,ještě jednou děkuji moc za odpověd Iva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
dovoz zboží z USA a DPH
« Odpověď #3 kdy: Březen 31, 2011 »

DPH nemusíte nikde zvlášť vykazovat, zaplacená daň bude součástí vašich výdajů na nákup zboží.
IP zaznamenána

Barborka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
dovoz zboží z USA a DPH
« Odpověď #4 kdy: Leden 25, 2012 »

Krásný den, dovezla jsem zboží z USA a na JSD mám stanovenou hodnotu pro výpočet DPH. Na JSD je však chybně uvedená sazba (místo 10% je 20% DPH). Je to problém, když použiji správnou sazbu a ta nekoresponduje s JSD? Hodnota pro výpočet DPH obsahuje hodnotu zboží, clo a zahraniční dopravu. Na faktuře mám ještě poplatky za vystavení JSD, spediční a manipulační poplatky a tuzemskou přepravu. Tyto poplatky se už do hodnoty pro výpočet DPH nevztahují? Ještě jsem se s tím nikdy nesetkala, a tak to nechci mít všechno špatně. Děkuji za radu. Barča
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dovoz zboží z USA a DPH
« Odpověď #5 kdy: Březen 16, 2012 »

Dobrý den.
Chci se optat. Mám JSD a dodavatel je v EU zoně a je plátcem. Zboží nám přišlo z  Thajska což je 3. země a na JSD je DPH . Můžu na to uplatnit reverse charge (nebo jak se to píše) .

Děkuji.
IP zaznamenána

Helap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
dovoz zboží z USA a DPH
« Odpověď #6 kdy: Leden 09, 2013 »

Dobrý den, prosím o radu

1.  je limit 22 Euro z USA i s poštovným nebo bez něj?
2. Je to tak správně?  Jakmile se překročí zboží třeba na 23 Eura potom se připočtě  poštovné a odvede daň , případně clo ze všeho?
3.  Pokud mi poštou - celnicí projde zásilka do 22 Euro + 7 euro poštovné bez proclení. Mohu dát do nákladů?

 Moc děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Bohous

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
dovoz zboží z USA a DPH
« Odpověď #7 kdy: Únor 10, 2013 »

Dobry den
Jsem zivnostnik a chci z Ruska dovazet textil a dale ho prodavat formou e-shopu.Pri jednani s Ruskou stranou jsem zjistil
ze podle ruskych zakonu muze obchodni balik odeslany pravnickou osobou byt adresovan take pouze pravnicke osobe.Jinak
ho na hranicich nepusti.Nevi nekdo o reseni teto situace,aniz bych musel zakladat napriklad s.r.o.?
IP zaznamenána

evaeva

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
dovoz zboží z USA a DPH
« Odpověď #8 kdy: Duben 06, 2013 »

Dobrý den,
prosím o info.
Chci nakupovat zboží z Číny a následně prodavat, nejsem platcem DPH,
Při nakupu zboží pro soukrome účely nemusím platit DPH ani CLO do 22Eur
Při nákupu zboží pro účely prodeje tedy podnikaní musím nebo nemusím platit DPH a CLO?
- pokud se vlezu do 22Eur
děkuji Eva
IP zaznamenána
Stran: [1]