Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP - povinnost zaměstnavatele platit úrazové pojištění?  (Přečteno 3147 krát)

Judith

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91

Dobrý večer,

chtěla bych se ujistit, zda je zaměstnavatel povinnen platit úrazové pojištění za zaměstnance, kterého zaměstnává na dohodu o provedení práce.

Judith
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
DPP - povinnost zaměstnavatele platit úrazové pojištění?
« Odpověď #1 kdy: Březen 24, 2011 »

Opravdu se ptáte na úrazové pojištění? Nemáte spíš na mysli zákonné pojištění? Zákonné pojištění odpovědnosti platí zaměstnavatel i za dohodáře.
Úrazové pojištění - neznám zaměstnavatele, který by je svým lidem platil.
Jana
IP zaznamenána

Judith

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91
DPP - povinnost zaměstnavatele platit úrazové pojištění?
« Odpověď #2 kdy: Březen 24, 2011 »

Děkuji za Vaši odpověď. Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila, měla jsem na mysli zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele.

Judith
IP zaznamenána

DKr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den,

narazila jsme na váš příspěvek a trochu jsem se zalekla vaší odpovědi, že \"Zákonné pojištění odpovědnosti platí zaměstnavatel i za dohodáře\". V malé firmě máme zatím občas lidi jen na DPP a nikdy jsem za ně Zákonné pojištění neplatila. V souvisejících odkazech jsem našla pouze informace o tom, že musí platit zaměstnavatelé, kteří zaměstnávají alespoň 1 zaměstnance. Bohužel již zde není popsáno, zda-li je tím myšleno i DPP. Můžete mi prosím poradit z jakých zákonů jste vycházela a popř. jestli má někdo nějakou zkušenost jde-li doplatit cca za  2 roky zpět.


Předem velice děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Pracovník, který pracuje na základě dohody o provedení práce, je též považován za zaměstnance _ vizte § 3 zákoníku práce:  Základními pracovněprávními vztahy podle tohoto zákona jsou pracovní poměr a právní vztahy založené dohodami o pracích konaných mimo pracovní poměr.
Podle mého názoru je zbytečné doplácet roky zpět a k tomu penále, Kooperativa stejně není schopná zjistit, že jste někoho zaměstnávali.
IP zaznamenána
Stran: [1]