Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Telefonní účty  (Přečteno 13725 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Telefonní účty
« Odpověď #15 kdy: Září 29, 2009 »

Uplatnila bych vše jako výdaj na podnikání, tři stovky měsíčně za telefon jsou skromnou částkou i při měsíčním obratu 4 tis. Kč.
Stačí faktura, kterou si doma vytisknete.
IP zaznamenána

JIM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Telefonní účty
« Odpověď #16 kdy: Říjen 28, 2009 »

Dobrý den,

omlouvám se za znovupokladání dotazu, ale pokud mám smlouvu na své r.č a nyní od 1.11. mám IČO je nutné překlápět smlouvu u operátora na IČO? Bohužel O2 s tím dělá obstrukce a nechce mi uznat převod slev.

Plánuji druhý tel s druhou SIM, který bych používal k \"osobním\" učelům. Do teď jsem jako student prováděl činnost na dohodu, tzn nemůžu doložit změnu výše účtů u O2 souvisejicí s počátkem podnikání.

Dále bych se rád zeptal jaké náležitosti musím mít, abych mohl telefon zakoupený na aukru zařadit do nákladů. Bude stačit příkaz k převodu s uvedením učelu platby?

děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Telefonní účty
« Odpověď #17 kdy: Listopad 02, 2009 »

Jste fyzická osoba a z hlediska daně z příjmů je jedno, zda vystupujete pod svým rodným číslem, nebo pod IČ, smlouva může být i nadále vedená na vaše RČ.  Jiná situace by nastala v případě, že byste se stal plátcem DPH, pak byste potřeboval k uplatnění nároku na odpočet DPH od O2 daňový doklad, na kterém je uvedeno vaše DIČ.

Stáhněte si z Aukra popis zboží a cenu, za kterou byl telefon vydražen.
IP zaznamenána

zuzik03

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Telefonní účty
« Odpověď #18 kdy: Listopad 03, 2009 »

Dobrý den, jsme malá s.r.o. a uzavřeli jsme dohodu o spolupráci s OSVČ, jejíž součástí je dohoda, že náklady na telefon budeme této OSVČ hradit paušálně částkou 600,- Kč měsíčně. Jelikož OSVČ telefon užívá i k soukromým účelům, byla částka stanovena odhadem (ale je zhruba odpovídající). Je tento postup legální ? Nebo bychom měli proplácet pouze skutečné náklady ? Tuto částku si naše firma dává do nákladů - je to v pořádku ? Jakým způsobem by nám měla OSVČ fakturovat - uvádět na pravidelné faktuře k odměně rovněž částku za telefon ? V takovém případě se pak bude jednat o příjem OSVČ a jako náklad si OSVČ bude vykazovat skutečné výdaje ? Děkuji.
IP zaznamenána

SL

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Telefonní účty
« Odpověď #19 kdy: Březen 18, 2010 »

Dobrý večer. Mám problém a motám se v tom. Chtěl jsem si uzavřít smlouvu s výhodným tarifem, s tím že budu telefon používat k podnikání a fa vložím do DE - výdaj. Ale z důvodu nějakých to údajně nešlo a protože telefon hodně používám musel jsem to vymyslet tak že se smlouva uzavřela  na jméno mé přítelkyně ale s telel. číslem co patří mě. Je mi jasné že Fa nemohu dát do výdajů ale co dál. je to pro mě zásadní částka. Můžete mi poradit jak to obejít. Děkuji
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]