Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Inventura v USD  (Přečteno 2337 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Inventura v USD
« kdy: Březen 19, 2011 »

Dobrý den, paní Zdeno, prosím o radu, klient - účetnictví - mi oznámil hodnotu zboží na prodejně k 31.12. - inventuru, v USD.
Kurz při nákupu tohoto zboží - JCD - byl 20,961, mohu tento kurz použít pro přepočet inventury na koruny,  když vím, že na začátku roku žádné zboží na skladu nebylo, a tento nákup z třetí země byl jediným nákupem zboží za celý rok? Pokud přemýšlím špatně, prosím o radu, jak postupovat.  Děkuji moc, Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Inventura v USD
« Odpověď #1 kdy: Březen 20, 2011 »

Dobrý večer, paní Jano. Postupovala bych stejně.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Inventura v USD
« Odpověď #2 kdy: Březen 20, 2011 »

Dobré nedělní dopoledne, paní Zdeno, děkuji za odpověď, už \"melu\" z posledních daňových sil a nejsem si už jistá ani nosem mezi očima. Jana
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Inventura v USD
« Odpověď #3 kdy: Leden 24, 2012 »

Dobrý večer, prosím o radu, na JCD kolonka 47 je cena poplatku, cla,  tatáž cena je uvedena na faktuře od dopravce v nulové sazbě dph,
takže na základě JCD dávám do přiznání dph jen kolonku 22 do řádků 7+44, nebo mám dodanit na základě jcd i částku z kolonky 47?


Faktura od českého dopravce kromě částky cla v nulové sazbě z jcd obsahuje i poplatek za vystavení JSD, spediční odměny letištních poplatků v nulové sazbě, a tuzemské přepravné s 20%.  Mám zaúčtovat vše jak je uvedeno na faktuře, nemusím nic dodaňovat? Dle § 69 bych to tak tipla...Děkuji, Jana
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Inventura v USD
« Odpověď #4 kdy: Leden 25, 2012 »

Už jsem vyřešila, děkuji...Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]