Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje x nákup použitého zboží  (Přečteno 1837 krát)

Businessman.m.n.20

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8

Dobrý den,


Za poslední dobu jsem se na vás již několikrát obrátil a vždy jsem dostal odpověď ,tak to zkusím ještě jednou :p


Zajímalo by mě, jak je to s vedením záznamů zakoupeného zboží (výkup bazarového zboží)


V případě,že vedu paušální výdaje..je potřeba schovávat a vypisovat doklady od použitého zboží,které koupím za účelem dalšího prodeje ?


Děkuji za odpověď a přeji příjemný den
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14919
Paušální výdaje x nákup použitého zboží
« Odpověď #1 kdy: Březen 19, 2011 »

Pro finanční úřad a pro účely výpočtu daně z příjmů nemusíte evidovat doklady o výdajích.

Ale při nákupu použitého zboží vám vznikají evidenční povinnosti podle živnostenského zákona a zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

§ 31 živnostenského zákona vám ukládá následující povinnosti (kopíruji):
(4) Podnikatel je povinen, jde-li o nákup použitého zboží nebo zboží bez dokladu nabytí, kulturních památek nebo předmětů kulturní hodnoty, přijímání tohoto zboží do zástavy nebo zprostředkování jeho nákupu či přijetí do zástavy, před uzavřením smluvního vztahu identifikovat jeho účastníky podle zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu a předmět smluvního vztahu, vést evidenci o těchto skutečnostech, a to včetně data uzavření tohoto smluvního vztahu. Tato evidence musí být přístupná v provozovně, v níž dochází k identifikaci a kde se toto zboží nachází.
(5) Identifikací předmětu smluvního vztahu se pro účely tohoto zákona rozumí zjištění názvu výrobku, jeho značky a výrobního čísla, jsou-li na výrobku uvedeny, jinak stručný popis výrobku, umožňující jeho dostatečnou identifikaci.
(6) Identifikační údaje je podnikatel povinen evidovat a uchovávat po dobu 5 let ode dne uzavření smlouvy.
(7) Jestliže se účastník smluvního vztahu odmítne podrobit identifikaci, nebo není-li možné identifikovat předmět smluvního vztahu, nesmí podnikatel zboží koupit, přijmout ho do zástavy nebo zprostředkovat jeho nákup.

Stručnou a přehlednou informaci o povinnostech podnikatele, který nakupuje  a prodává použité zboží, najdete zde: http://magistrat.praha-mesto.cz/60667_P ? teho-zbozi
IP zaznamenána

Businessman.m.n.20

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Paušální výdaje x nákup použitého zboží
« Odpověď #2 kdy: Březen 19, 2011 »

:) Díky moc
IP zaznamenána
Stran: [1]