Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: Opakovaná Dohoda o provedení práce  (Přečteno 10854 krát)

wdc

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« kdy: Březen 19, 2011 »

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu.

Jsem OBZP a mám možnost prodávat určitou službu na dohodu o provedení práce. Cena služby je 3000kč/3 měsíce.
Chci se zeptat jestli je to možné pravidelně takto prodávat na DPP?

Přečetl jsem si že DPP nemá horní strop odměny a může být sjednána na max. 150 hodin ročně. Jak to tedy pořešit abych třeba 3 roky mohl někomu tuto službu poskytovat za cenu 3000Kč/3měsíce?

Děkuji předem za významnou pomoc

M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: Březen 20, 2011 »

Dohodu o provedení práce je možné uzavřít i na opakující se činnosti. Na základě DoPP neprodáváte službu, ale vykonáváte pro zaměstnavatele sjednaný úkol. Dohodu uzavírá zaměstnavatel, od roku 2011 je nutná písemná forma.
IP zaznamenána

wdc

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #2 kdy: Březen 20, 2011 »

Děkuji, znamená to tedy že dohodu mohu mít jako OBZP sjednanou třeba na každý měsíc na 20,000Kč kolik měsíců chci za sebou?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #3 kdy: Březen 20, 2011 »

Ano, dohodu o provedení práce můžete mít uzavřenou třeba u deseti zaměstnavatelů současně, výše měsíčního příjmu u jednoho zaměstnavatele, ani v součtu za všechny zaměstnavatele není nijak omezena, počet měsíců není omezen, a stále budete osobou bez zdanitelných příjmů. U každého zaměstnavatele můžete odpracovat max. 150 hodin za kalendářní rok.
IP zaznamenána

wdc

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #4 kdy: Březen 21, 2011 »

Děkuji za vybornou odpověď, ještě se chci zeptat za jakých podmínek začne být pro mě jako OBZP povinnost stát se podnikatelem, vzhledem k těm částkám z dohod o provedení práce a jejich četnosti?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #5 kdy: Březen 21, 2011 »

Za žádných:-) Dohoda o provedení práce je pracovněprávním, nikoliv obchodním vztahem.
IP zaznamenána

wdc

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #6 kdy: Březen 21, 2011 »

Děkuji, znamená to tedy že služby (práce) mohu vykonávat na dohodu o provedení práce. (Dohody s jedním zaměstnavatelem nesmí být napsány ročně na více jak 150 hodin práce). Nemusím platit sociální pojištění, pouze zdravotní nyní 1080kč a jsem OBZP ať vydálám kolik chci kč?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #7 kdy: Březen 21, 2011 »

Ano. Příjem z dohody bude zdaňovat zaměstnavatel. Pokud budete mít uzavřené dohody o provedení práce s více zaměstnavateli současně, tak můžete podepsat prohlášení k dani na stejný měsíc pouze u jednoho z nich. Při podepsaném prohlášení vám bude odměnu zdaňovat zálohovou daní, u které lze uplatnit slevu na poplatníka.
IP zaznamenána

mn25

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #8 kdy: Březen 14, 2012 »

dobry den muzu uzavrit dohodu o vykonane praci se soukromou osobou napriklad orpava plotu pro osobu v duchodu
jsem zamestnan a mam moznost privydelku na asi tri mesice po pracovni dobe a nechci aby mel nekdo z nas problem z FU dekuji za odpoved
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #9 kdy: Březen 14, 2012 »

Tato činnost by se dala považovat za příjem z příležitostných činností dle §10 ZDP.
 Do výše 20 000 Kč/rok je příjem od daně osvobozen.
IP zaznamenána

wdc

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #10 kdy: Březen 14, 2012 »

Nemusí na to tedy být ani dohoda o provedení práce? Jinak pokud jsem třeba OBZP (bez zdan. příjmů) tak nemohu najímat lidi na DPP že ano, musím se stát podnikatelem?
IP zaznamenána

mn25

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #11 kdy: Březen 14, 2012 »

Tato činnost by se dala považovat za příjem z příležitostných činností dle §10 ZDP.
Do výše 20 000 Kč/rok je příjem od daně osvobozen.

znamena to tedy ze takovy to prijem uvadim ve svem rocnim danovem priznani nebo ne jestlize je to treba 10000.kc
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #12 kdy: Březen 15, 2012 »

Pokud jste OBZP, nemůžete uzavírat jako zaměstnavatel DPP.

Pokud by jste z nějakého jiného důvodu měl povinnost podat DAP, pak v něm uvádíte VEŠKERÉ  příjmy.
IP zaznamenána

vinstn_smis

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #13 kdy: Únor 22, 2015 »

Dobrý den, když jako OBZP uzavírám Dohody o PP se soukromým fyzickými osobami (nikoliv s podnikateli nebo firmou), tak musím mít od nich taky podepsané měsíční potvrzení o výši výdělku? Jaká pravidla se vztahují na uzavírání Dohody o PP s fyzickými osobami? Předpokládám že daň z příjmu v tomto případě platí zamětnanec (tedy já) z částky napsané na dohodě.? Normálně podávám daňové přiznání protože pracuji střídavě jako OBZP i OSVČ. Předem děkuji za odpověď, V.R.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Opakovaná Dohoda o provedení práce
« Odpověď #14 kdy: Únor 22, 2015 »

Dohody uzavíráte písemně? Podle jakého zákona?
IP zaznamenána
Stran: [1] 2