Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zásoby v daňovém přiznání  (Přečteno 1227 krát)

michael.osc

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
Zásoby v daňovém přiznání
« kdy: Březen 17, 2011 »

Dobrý den,

mám velkou prosbu. Zamotal jsem se totálně do daňového přiznání a nevím si rady se zásobami. Jsem OSVČ, plátce DPH a mám následující problémy a moc prosím o radu, i když vím, že jsou to hloupé dotazy:

1. Do daňového přiznání uvádím přijmy a výdaje z prodeje a nákupu zboží bez DPH, jelikož ho odvádím a odpočítávám čtvrtletně?
2. v 1-3/2010 jsem měl přerušenou živnost, od 1.4. jsem obnovil činnost a stal se plátcem DPH. V březnu jsem musel nakoupit zboží, abych mohl hned 1.4. prodávat. Udělal jsem inventuru k 1.4. 2010 pro odpočet DPH při změně režimu za 2Q/2010. Do DE mám ale daňové výdaje u této částky s DPH. Tu odečtenou částku DPH bych chtěl uvést do tabulky E - položky zvyšující výsledek hospodaření...je to tak správně? Dočetl jsem se zde, že bych to mohl udělat už v řádku 102, kde bych to odepsané DPH rovnou odečetl z výdajů a tím si snížil základ pro ČSSZ a ZP. Mohu to tak udělat? Nebo co je lepší?:-)
3. s tím souvisí problém s tabulkou D zásoby. Teď nevím, zda kvůli té inventuře 1.4. mám zapsat stav zásob na počátku zdaňovacího období? To mi totiž přijde divné. Zdaňovací období je rok 2010 a tím se myslí 1.1.2010, kdy jsem na skladě nic neměl, protože jsem nepodnikal.
4. Další zboží mi zbylo k 31.12.2010, které jsem neprodal, ale uhradil jsem ho a odečetl DPH, podle datumu zdanitelného plnění na fakturách od dodavatelů bylo vždy 2010. Udělal jsem inventuru, Celkem mi zbylo zboží za 76724 bez DPH, tuto částku uvedu na konci zdaňovacího obdobíí do zásob?  

Moc Vás prosím o radu, prošel jsem tu co se dalo, ale pořád jsem se v tom nenašel:_)
Děkuji
Michal
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zásoby v daňovém přiznání
« Odpověď #1 kdy: Březen 19, 2011 »

1. Ano, do daně z příjmů jdou příjmy a výdaje bez DPH, neboť DPH jste si už se státem vyříkal v jiném přiznání. Pokud byste si u některého výdaje neuplatnil nárok na odpočet DPH, tak můžete dát do daňových výdajů částku včetně DPH.

2. Podle mého názoru je celkem jedno, zda zvýšíte rozdíl mezi příjmy a výdaji v tabulce E, nebo jestli snížíte výdaje na řádku 102, hlasovala bych pro snížení výdajů.

3. Pokud jste k 1.1.2010 neměl žádné zásoby, tak zapište nulu.

4. Ano.
IP zaznamenána
Stran: [1]