Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zamestnani jako HPP + zivnost - jak na uctovani?  (Přečteno 2113 krát)

jiri789

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobry den,
jsem v situaci, kdy jsem zamestnan u meho zamestnavatele, coz se u me bere jako hlavni vydelecna cinost a pritom mam zivnostensky list, na nez podnikam - coz je tedy ma vedlejsi vydelecna cinost.

Ziv. opravneni jsem si zalozil minuly rok v listopadu a tudiz za ty dva mesice musim, provest ucetnictvi.

Nase ucetni v praci mi udelala vyuctovani za minuly rok s tim, ze pokud jsem mel prijmy z vedlejsiho podnikani mensi nez 6000, muze je udelat ona. Je to tak spravne? Nemusim tedy udelat si zvlast vyuctovani? Zda se mi to nejake divne. S tim ze zisk byl rekneme za ty dva mesice neco kolem 2000. Z techto penez tedy nemusim odvest 15 procent? :-) Nemusim vyplnovat formular pro dan z prijmu?

Co se tyka soc+pojisteni,
socku+zdrav. za me plati a resi z me hlavni vydelecne cinosti muj zamestnavatel,

socialni pojisteni z me vedlejsi cinosti platit nemusim, pokud za minuly rok nepresahnu vydelek 56 900 Kc - splneno, tudiz neplatim - pokud to chapu dobre :-)

Jak je to se zdravotnim pojistenim? Na formular pro zdravotni pojistovnu vypisu prijmy z me vedlejsi cinosti a odevzdam 6,75% z techto zisku?

Muze nekdo prosim pomoci radou?
Dekuji mockrat!
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
zamestnani jako HPP + zivnost - jak na uctovani?
« Odpověď #1 kdy: Březen 16, 2011 »

Dobrý večer, částka 6000 se vztahuje určitě na příjmy - ne na zisk, takže pokud jste neměl příjmy vyšší než 6000 - tak vám může udělat roční zúčtování. Na sociálku a zdravotku musíte podat přehledy a je to jak píšete - sociální nebude žádné a ZP vyjde 6.75 % ze zisku.
IP zaznamenána

jiri789

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
zamestnani jako HPP + zivnost - jak na uctovani?
« Odpověď #2 kdy: Březen 16, 2011 »

Dobry vecer,
dekuji za Vasi odpoved,
omlouvam se za mystifikaci, mel jsem celkove prijmy(ne zisk, pardon) z podnikani na zivnost mensi nez 6000 (cca 2000).
Takze prehledy na socialku a zdravotku podam na OSSZ a na pojistovne.

Ale co s temi 2000 prijmu? Nase firemni ucetni mi to rocni zuctovani jiz udelala s tim ze se jen zeptala na to zda  byly prijmy do 6000, a to bylo z jeji strany cele, coz se mi zda opravdu podivne.
To ted tech 15 procent z zisku platit mam, ci nemam? To uz se nikde tato castka nedoplnuje nikde do zadneho zuctovani?
Jeste jednou dekuji,
s pozdravem,
//Jiri
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zamestnani jako HPP + zivnost - jak na uctovani?
« Odpověď #3 kdy: Březen 16, 2011 »

Pokud jste měl příjmy do 6 tis. Kč, tak nemáte povinnost podat daňové přiznání a tím pádem ani nejste povinen je zdaňovat, tato částka se nikam nedoplňuje.
IP zaznamenána

jiri789

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
zamestnani jako HPP + zivnost - jak na uctovani?
« Odpověď #4 kdy: Březen 16, 2011 »

OK, v tom pripade je mi to uz vse jasne :-)
Dekuji vsem za odpovedi,
preju prijemny zbytek vecera,
//Jiri
IP zaznamenána
Stran: [1]