Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Auto v obchodní majetku dle daně z příjmů a DPH  (Přečteno 1246 krát)

len

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
nevím si rady s klasifikací obchodního majetku. OSVČ, výdaje paušálem, od r. 2010 povinně plátce DPH. Pro podnikání používá vlastní osobní automobil, ze 70% pro podnikání a 30% pro soukromé účely, platí silniční daň. Pro účely DPH uplaňuje pouze odpočet daně ze zaplacených paragonů na PHM za služební cesty a poměrnou část servisu. Podle zákona o DPH je tedy osobní automobil součástí obchodního majetku. Jak to bude v případě jeho prodeje, z pohledu daně z příjmů. Je auto součástí OM a musí tedy příjem z prodeje danit, i přesto, že jde o dvě různé daně (pro účely DPH musí archivovat výdajové doklady, pro účely DPFO ne)? To samé v případě podnikání v soukromém bytě (1 místnost), poměrná část výdajů - DPH je uplatňována, ale co v případě prodeje bytu? Osvobození podle § 4 se tedy na něj bude nebo nebude vztahovat, je nebo není v obchodním majetku? Děkuji za rady.
IP zaznamenána
Stran: [1]