Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: prodej šablon - plátce/neplátce DPH  (Přečteno 10060 krát)

Eml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« kdy: Březen 15, 2011 »

Dobrý den, chystám se zprovoznit stránky prodávající blogové šablony:



Jsem student - osvč - neplátce DPH. Šablony se budou kupovat přes PayPal, kde zřídím business účet.
1) Musím se stát plátcem DPH?
2) Musel bych se stát plátcem DPH, kdybych to omezil jen na český trh (ale platby by šly stále přes PayPal)?
IP zaznamenána

Eml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Březen 21, 2011 »

Nikdo nic? :(
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #2 kdy: Březen 23, 2011 »

Z pohledu zákona o DPH bude prodej blogových šablon zřejmě považován za službu, u které se místo plnění určuje podle § 9/1 ZDPH (přechyluje se za příjemcem služby). Povinná registrace k DPH nehrozí v případě, že poskytnete službu:
a) komukoliv do ČR
b) komukoliv do 3. země, pokud není v ČR registrován k DPH a nemá tu provozovnu
c) nepodnikající fyzické osobě do EU
Pokud byste poskytl službu osobě povinné k dani v EU (a mezi tyto osoby se řadí nejen unijní plátci, ale i podnikatelé neplátci) tak byste se měl registrovat k DPH. Podle mého názoru byste měl na svých stránkách uvést podmínku, že kupující není osobou povinnou k dani (podnikatelským subjektem) v některé zemi EU kromě ČR, možná by stačila podmínka, že není plátcem DPH v EU (kromě ČR). Zákazník podmínku potvrdí a jste z obliga.

Co se týká využívání služby Paypal, tak tam povinné plátcovství nehrozí. Jde o finanční službu, která je podle § 54 ZDPH osvobozená od daně bez nároku na odpočet. Povinnost registrace při přijetí těchto služeb nenastane (§ 94/8 ZDPH).
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #3 kdy: Červenec 03, 2011 »

Dobrý den, jak poznám, zdali jsem neposkytl sluzbu (komukoliv do 3. země, pokud není v ČR registrován k DPH a nemá tu provozovnu)

Spolupracoval jsem s jednou firmou , která působí mezinárodně. (pronajal jsem ji reklamní plochy, zaplatili mi na paypal)
Sídlo v USA, na faktuře  Company Identifying number (žádná zmínka o IČ a DIČ)
Za firmou stojí Češi


Docela mám obavy, jestli jsem se již nestal nedobrovolně plátcem dph. Daní lidé \"fyzicky\" operují z ČR a to i v rámci dalších firem (sro), které jsou registrované k dani v čr.

otázka tedy směřuje k tomu, jak poznám, zdali je firma, které jsem vystavil fakturu za poskytnuté služby, registrovana v ČR k DPH? Doufám, že není, protože fakturační adresa byla v USA.

Mám v tom guláš a možná se zbytečně plaším.

Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #4 kdy: Červenec 04, 2011 »

Tak podle všeho je CIN Corporate Identity Number  a používají ho v indii, ted jsem z toho jelen
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #5 kdy: Červenec 04, 2011 »

Kdyby měli provozovnu v ČR, nebo tu byli registrováni k DPH, tak je najdete na ARESu:
http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz

Kdyby byla firma registrovaná v tuzemsku, tak Vám povinné plátcovství nehrozí. Místo plnění zůstalo doma, je to stejné, jako kdybyste poskytl reklamní službu české společnosti. Pokud je registrovaná ve třetí zemi (USA, Indie ....), tak povinné plátcovství také nehrozí , místo plnění se přesunulo do třetí země(pozor, přijetím reklamní služby od takovéhoto subjektu už byste se plátcem stal). Pokud by společnost byla registrovaná v EU (to ale není), tak se poskytnutím služby stáváte plátcem.

Není důležité, jaké osoby za firmou stojí, řiďte se sídlem odběratele a to je ve třetí zemi.
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #6 kdy: Červenec 04, 2011 »

Aha děkuji moc. A je to normální stav, kdy je sídlo v USA jako identifikační číslo používají CIN?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #7 kdy: Červenec 04, 2011 »

Pokud vím, tak Company Identifying number = IČO.

Zadejte si do vyhledávače heslo Company iidentifiyng (nebo dentifikation) number. Najdete například zde:
http://ces.proz.com/kudoz/czech_to_english/other/358709-i%C4%8Co_di%C4%8C.html
http://www.januselektro.cz/en/contacts.aspx
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #8 kdy: Červenec 05, 2011 »

Ještě mi vrtá hlavou jedna věc a to, že mi ta LLC nesdělila své tax id number, pouze company identification number. Moc té firme nevěřím
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #9 kdy: Červenec 23, 2011 »

A co když tady mají obchodní zastoupení, ale v aresu nejsou k nalezení. Dá se to považovat za provozovnu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #10 kdy: Červenec 28, 2011 »

Nevím, posuzování provozovny z pohledu DPH je celkem složité. Provozovna zřejmě nevznikla, nebo poskytují jen služby osvobozené bez nároku na odpočet, jinak by byli registrovaní k DPH v tuzemsku. Pokud jim nedůvěřujete, tak s nimi nespolupracujte.
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #11 kdy: Červenec 28, 2011 »

Už nespolupracuji, jen mě děsí ta představa, že jsem se stal  minulý rok plátcem.

Je pravda, že bych musel doplatit DPH ze všech příjmů, které jsem od daného data obdržel?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #12 kdy: Červenec 28, 2011 »

Proč byste se měl stát plátcem? Pokud jsou registrováni v tuzemsku, nebo mají sídlo ve třetí zemi (USA), tak jste se nemusel registrovat k dani. Povinná registrace by vznikla v případě, že byste poskytl reklamní službu osobě povinné k dani, která má sídlo, místo podnikání nebo provozovnu (a služba je poskytnuta provozovně) v EU.
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
prodej šablon - plátce/neplátce DPH
« Odpověď #13 kdy: Červenec 30, 2011 »

Děkuji. Jinak jsem už přišel na to (asi), proč mají pouze jeden identifikátor CIN


Jestliže společnost LLC nepodniká ve Spojených státech ani odtud nepochází žádný z jejích příjmů, nemá povinnost podat federální daňový výkaz (formulář 1065). Následně, jestliže domácí společnost nemá povinnost podat formulář 1065, nemá rovněž povinnost podat formulář SS-4, který je používán pro získání identifikačního čísla plátce daně (TIN) či identifikačního čísla zaměstnavatele (EIN). Navíc, jestliže domácí LLC společnost nemá společníky ze Spojených států, žádné zástupce ani pevné místo podnikání ve Spojených státech, pak nemá povinnost podat žádné federální informační výkazy.

Jestliže je americká LLC utvořena vhodným způsobem, její správní záležitosti jsou vedeny řádně, nedosahuje příjmů ze zdrojů ve Spojených státech a její společníci nejsou ze Spojených států, pak může být použita pro převedení příjmů ze zahraničních zdrojů, přičemž nemá povinnost odvádět federální daň a nemusí podávat daňový výkaz federálnímu daňovému úřadu.


Což by odpovídalo i ze stránek společnosti. Své služby nabízí téměř po celém světě, kromě USA.
IP zaznamenána
Stran: [1]