Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Otevírací doba FÚ a způsob podání  (Přečteno 1161 krát)

bart.homer

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Otevírací doba FÚ a způsob podání
« kdy: Březen 16, 2011 »

Dobrý den, prosím, chtěl bych se zeptat, zda FÚ přijímá vyplněné přiznání ve všechny prac. dny, tzn. že by byla otevřena alespoň ta podatelna ???

Našel jsem na internetu, že můj finanční úřad příslušný k místu mého trvalého bydliště má otevřeno pouze v pondělí a středu do 17 hod. Nyní bydlím asi 30 km od FÚ a navíc jsem zaměstnancem ve firmě, takže je pro mě docela obtížné dostavit se ve správný čas a vystát si frontu.

Pokud bych zasílal přiznání poštou, tak bych to odeslal doporučeným dopisem, ale zajímalo by mě, protože si letos dělám daně poprvé a také uplatňuji procenta, zda do dopisu přiložit kromě přiznání a standartních příloh i např. kopie mnou vystavených příjmových faktur. Nevím, zda tyto faktury třeba chtějí jako kopie z kterých si ověřují správnost mé vypočtené daně ??? Pokud by to nechtěli, bylo by to pro mne výhodnější. Odeslal bych jim jen těch cca 5 listů vč. příloh, co se mají odevzdávat a bylo by to vyřešené...

Děkuji Vám moc za odpověď.
S pozdravem a přáním hezkého zbytku dne,
Radek
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Otevírací doba FÚ a způsob podání
« Odpověď #1 kdy: Březen 16, 2011 »

Dobrý den, Radku, podatelny finančních úřadů fungují denně, s nějakou polední pauzou, pravdu máte, jen pondělí a středy do 17. hodin. Myslím, že když se na finanční úřad vydáte v tyto dny, žádná fronta zatím nehrozí, to až tradičně kolem 30. března.
Přiznání můžete zaslat i poštou, žádné faktury do obálky nepřidávejte, jen přiznání a jeho přílohy a případná potvrzení ke slevám na dani.  Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]