Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ 1 měsíc i zaměstnanec  (Přečteno 910 krát)

michalac1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
OSVČ 1 měsíc i zaměstnanec
« kdy: Březen 15, 2011 »

Dobrý den,
jsem OSVČ a jeden měsíc jsem byla současně i zaměstnanec, bylo za mě odvedeno soc. i zdrav. poj., zaměstnavatel mi, ale i po několika žádostech nevystavil potvrzení o příjmech a tak bych se chtěla zeptat jestli tento měsíc mám uvádět v přehledech na OSSZ  a zdrav. poj.? Na výplatní pásce mi byla uplatněna i sleva na poplatníka, stačí pouze výplatní páska jako doklad přiložený k daňovému přiznání?

Děkuji za odpověď
Michala
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
OSVČ 1 měsíc i zaměstnanec
« Odpověď #1 kdy: Březen 15, 2011 »

Dobrý den, Michalo, kopíruji,  co napsala paní Zdena:

\"Požádejte písemně společnost o vystavení potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti. Toto potvrzení je zaměstnavatel povinen vystavit do 10 dnů od podání žádosti, povinnost mu ukládá ustanovení § 38j, odstavec 3 zákona o daních z příjmů. Pokud zaměstnavatel potvrzení nevystaví, tak podejte stížnost na jeho místně příslušný finanční úřad (podle sídla společnosti).\"

Zaměstnavatel je povinen potvrzení o příjmech vystavit, ne doručit. Znovu  zaměstnavatele požádejte, upozornětě na literu zákona...

Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]