Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod na paušál, penalizace, sociální příspěvky  (Přečteno 2474 krát)

Zuzana

  • Host

Při přechodu na paušální uplatnění výdajů za rok 2006 jsem podala i dodatečné přiznání za rok 2005 a udělal vše podle zákona. Penále mi odpustili ve výši 40% (po zaplacení kolku 1000 Kč na žádosti), ale zvýšením příjmů za rok 2005 (o zdaněné pohledávky) jsem překročila životní minimum pro výplatu přídavků na děti posuzované dle příjmů roku 2005 a ty musím vrátit - asi 7600,- Kč.  

Máte podobnou zkušenost? Mám názor, že pohledávky roku 2005 - i když daněné jako příjem, jsou stále jen pohledávky a příjem nastal až v roce 2006, tak jak se to uvádí např. v přehledu pro OSSZ.

Děkuji za názory
Zuzana
IP zaznamenána

Jana

  • Host
Přechod na paušál, penalizace, sociální příspěvky
« Odpověď #1 kdy: Duben 01, 2008 »

Jak se má napsat žádost o přechod na paušál od r. 2008(r.2007 skutečné náklady), jedná se o autoškolu, mohu uplatnit 60 %, děkuji Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přechod na paušál, penalizace, sociální příspěvky
« Odpověď #2 kdy: Duben 01, 2008 »

Při přechodu na paušál se žádná žádost nepíše, je však nutné provést úpravy základu daně roku 2007 podle § 23/8 zákona o daních z příjmů - viz předchozí příspěvky. Můžete uplatnit výdaje ve výši 50% příjmů (máte příjmy ze živnosti, která není řemeslná).
IP zaznamenána
Stran: [1]