Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zrušení živnosti a majetek  (Přečteno 1592 krát)

Andy585

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Zrušení živnosti a majetek
« kdy: Březen 11, 2011 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na povinnosti při přerušení živnosti. Chtěla bych přerušit živnost k 1.4.2011 na dobu neurčitou. Vím, že to musím nahlásit OSSZ  a ZP. Živnost mám jako vedlejší činnost. Mám v obchodním majetku os. automobil, uplatňovala jsem výdaje dle skutečnosti a auto není zcela odepsané. Chtěla bych ho pouze převést do os. vlastnictví (jak na to?). A dále pak kdy podat přiznání k dani z příjmu, hned po přerušení živnosti nebo za zdaň. období tj. v roce 2012. A jak s nezaplacenými závazky a pohledávkami. Děkuji moc Andrea
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zrušení živnosti a majetek
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2011 »

Vyřazení automobilu je jednoduché, pouze provedete zápis na kartě majetku o vyřazení do osobního užívání. Pokud budete auto prodávat během 5 let od jeho vyřazení z OM, tak příjem z prodeje bude podléhat dani z příjmů. Předpokládám, že nejste plátcem DPH a neuplatnila jste při pořízení auta nárok na odpočet.

Přiznání k dani z příjmů budete podávat až za zdaňovací období roku 2011. Provedete úpravy základu daně podle § 23/8/b) zákona o daních z příjmů. Pohledávky (které by při úhradě byly zdanitelným příjmem) budou zvyšovat základ daně (jako kdyby byly zaplacené) o závazky můžete základ daně snížit.
IP zaznamenána
Stran: [1]