Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přerušení odpisů  (Přečteno 1098 krát)

Petr.m

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přerušení odpisů
« kdy: Březen 10, 2011 »

Mohu přerušit odpisování, když používám paušální výdaje a kolikrát?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14910
Přerušení odpisů
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2011 »

§ 26/8 zákona o daních z příjmů:
Pokud poplatník (vlastník nebo nájemce) uplatní výdaje paušální částkou, nelze za toto zdaňovací období uplatnit odpisy v prokázané výši, ani o tuto dobu prodloužit odpisování pro daňové účely. Po dobu uplatňování výdajů paušální částkou vede poplatník (vlastník nebo nájemce) odpisy pouze evidenčně.
IP zaznamenána
Stran: [1]