Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH 2010 (Adsense)  (Přečteno 4717 krát)

Američanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
DPH 2010 (Adsense)
« kdy: Březen 10, 2011 »

Dobrý den! :o)

V únoru, jsem se zaregistrovala jako plátce DPH, protože dostávám platby od Google Ireland. Registrace byla zpětná, s účinkem od ledna 2010.  Včera jsem obdržela dopis od Finančního úřadu, že musím během 15. dní podat DPH přiznání za cely rok 2010. Mam pár otázek:

1.  Předpokládám správně, že nejenom musím podat zpětné přiznání, ale že také budu muset zaplatit všechnu DPH za celý rok 2010?

2. V případě Google Ireland, bych vystavovala faktury s využitím ?reverse charge?  a DPH 0% .  Mam teď povinnost zaplatit těch 20%, který by jinač oni platili? Anebo můžu vše vyfakturovat Google Ireland a oni se o to postarají?

3.  Část roku 2010 jsem také měla příjem jako učitelka angličtiny. Můžu škole zpětně fakturovat za těch 20% DPH, anebo za to ručím ja?

4. Rok 2011: Můžu fakturovat Google Ireland čtvrtletně, anebo musím fakturu vystavovat každý měsíc?

Děkuji předem za odpověď. :o)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH 2010 (Adsense)
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2011 »

1. Ano.

2. Bez DPH, oni se o to postarají v Irsku.

3. Za to ručíte sama, škola nic nedoplatí. Doporučuji výpočet daně shora. Příklad: škole fakturováno 10.000,- Kč, cenu budeme považovat za cenu včetně daně * koeficient (dle zákona o DPH) 0,1667 = 1.667,- = DPH.  
Základ daně = 8.333,-, daň = 1.667,- Kč, celkem 10.000,- Kč.

4. Možno čtvrtletně.
IP zaznamenána

Američanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
DPH 2010 (Adsense)
« Odpověď #2 kdy: Březen 14, 2011 »

Moc děkuji za odpověď. :)

Co se týče druhé otázky, špatně jsem se vyjádřila. Chtěla bych vědět jestli mužů jim teď vyfakturovat za loňský rok a místnímu FÚ to jenom ohlásit, anebo jestli je teď už pozdě a za loňský  rok to DPH musím zaplatit já.

Děkuji moc! :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH 2010 (Adsense)
« Odpověď #3 kdy: Březen 15, 2011 »

Při poskytování služeb s místem v plnění v Irsku neodvádíte DPH v ČR. Pokud jste uskutečnila zdanitelné plnění loni, tak vystavte faktury za loňský rok a vyplňte souhrnné hlášení. Pokud jde o službu AdSense, tak podle mého názoru postačí jedna faktura za celý rok k 31.12.2010.
IP zaznamenána

Američanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
DPH 2010 (Adsense)
« Odpověď #4 kdy: Březen 24, 2011 »

Děkuji moc, Děkuji moc! :) :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH 2010 (Adsense)
« Odpověď #5 kdy: Březen 24, 2011 »

Nemáte zač:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]