Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: podnikání v hostinské činnosti  (Přečteno 18288 krát)

Šárka28

  • Host
podnikání v hostinské činnosti
« kdy: Červen 12, 2008 »

Dobrý den ráda bych se zeptala.člověk který podniká nákup -prodej bY chtěl tedka začít podnikat v hostinské činnosti stačí mu jeden živnostenský list nebo jsi musi pro tuto činnost udělat nový?děkuji za odpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #1 kdy: Červen 15, 2008 »

Bude potřebovat nový ŽL. Hostinská činnost je živnost řemeslná, ke které bude prokazovat odbornou způsobilost.
IP zaznamenána

Jana Bašová

  • Host
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #2 kdy: Srpen 06, 2008 »

Dobrý den, chtěla bych začít podnikat v pohostinství, nejsem vyučená v oboru, ale mám 2 roky praxe.Prosím o sdělení podmínek k založení živnosti.Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #3 kdy: Srpen 12, 2008 »

Pokud nemáte odborné vzdělání v oboru, nebo alespoň v oboru příbuzném, případně 6 let praxe v oboru, pak budete moci provozovat živnost pouze prostřednictvím odpovědného zástupce dle § 11 živnostenského zákona.
IP zaznamenána

Petra Tomkova

  • Host
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #4 kdy: Září 29, 2008 »

Dobrý den,

mám podobný problém a chtěla bych se zeptat, jak funguje provozování živnosti prostřednictvím zodpovědného zástupce. Moc děkuji

Petra
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #5 kdy: Září 29, 2008 »

Musíte si najít někoho, kdo za vás bude ručit, takzvaného garanta. Více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/zivnostensky-list-ziskat.php

Pokud získáte garanta, pak budete moci získat živnostenský list i na obor, ke kterému vy sama nemáte potřebnou kvalifikaci. Na ŽÚ vyplníte údaje o zástupci a doložíte jeho prohlášení, formuláře např. zde:
http://magistrat.praha-mesto.cz/Urad/Odbory-magistratu/zivnostensky/area5777
Příloha - odpovědný zástupce
Prohlášení odpovědného zástupce

Tím budou splněny formality. Jak bude provozování živnosti opravdu fungovat, to je pouze věcí vaší vzájemné dohody:-)
IP zaznamenána

Bizana

  • Host
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #6 kdy: Listopad 04, 2008 »

Dobrý den,chtěla bych začít podnikat v hostinské činnosti,slyšela jsem,že již není potřeba mít tzv.garanta,pokud nejsem vyučena v oboru,(nejsem vyučena vůbec.)co je tedy potřeba k vyřízení živn.listu?Děkuji
IP zaznamenána

Evik

  • Host
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #7 kdy: Listopad 04, 2008 »

Dobrý den,začínám podnikat v oboru hostinská činnost a jelikož nejsem v oboru vyučena,budu mít garanta,je nutné,aby semnou garant vše vyřizování absolvoval,nebo stačí mít potřebné dokumenty a vše vyřídit i bez jeho přítomnosti,Děkuji Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #8 kdy: Listopad 05, 2008 »

Citace: Bizana
Dobrý den,chtěla bych začít podnikat v hostinské činnosti,slyšela jsem,že již není potřeba mít tzv.garanta,pokud nejsem vyučena v oboru,(nejsem vyučena vůbec.)co je tedy potřeba k vyřízení živn.listu?Děkuji
Institut odpovědného zástupce nebyl zrušen. Pokud nesplňujete požadavky na odbornou způsobilost, pak jej budete i nadále potřebovat.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #9 kdy: Listopad 05, 2008 »

Citace: Evik
Dobrý den,začínám podnikat v oboru hostinská činnost a jelikož nejsem v oboru vyučena,budu mít garanta,je nutné,aby semnou garant vše vyřizování absolvoval,nebo stačí mít potřebné dokumenty a vše vyřídit i bez jeho přítomnosti,Děkuji Eva
Odpovědného zástupce si vyřizujete jen na živnostenském úřadě. Finanční úřad, zdravotní pojišťovnu a OSSZ si vyřídíte sama, tam je odpovědný zástupce nezajímá. Na ŽÚ budou vyžadovat doklady, kterými zástupce prokáže odbornou způsobilost a jeho prohlášení, že souhlasí s ustanovením do funkce a uvedení podnikatelů, u kterých už je ustanoven zástupcem. Pokud nepodepíše toto prohlášení osobně na ŽÚ, tak by musel být jeho podpis na prohlášení úředně ověřen.
IP zaznamenána

Tereza12

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #10 kdy: Leden 31, 2012 »

Dobrý den, mám bakalářské vzdělání na ČZU v Praze v oboru kvalita produkce a chtěla bych začít podnikat v hostinské činnosti. Chtěla bych se zeptat, jestli na tento obor dostanu s mým vzděláním živnostenský list nebo jestli musím mít zástupce. Děkuji Tereza Olšová
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #11 kdy: Leden 31, 2012 »

Podle mého názoru budete potřebovat odpovědného zástupce. Přesnou informaci podá živnostenský úřad.
IP zaznamenána

zrzy1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #12 kdy: Září 21, 2012 »

Dobrý den,
Kamarád potřebuje odpovědného zástupce v pohostinství.Já mám živnost v pohostinství,zajímalo by mě co tím riskuji pokud bych mu ho dělala.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #13 kdy: Září 21, 2012 »

Podnikatel a odpovědný zástupce musejí být v nějakém smluvním vztahu, například pracovněprávním nebo obchodním. Míra vaší zodpovědnosti bude záviset na tomto smluvním ujednání. Za svoji činnost budete odpovídat podnikateli, nikoliv například jeho obchodním partnerům nebo živnostenskému či jiným úřadům.
IP zaznamenána

Nikitta78

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
podnikání v hostinské činnosti
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 31, 2012 »

Dobrý den,
co vše potřebuji s sebou na ŽÚ a co vše potřebuje můj garant, abych tam nemusela znovu? Jdu zažádat o kosmetické služby, všechny předchozí živnosti mám pozastavené. Budu muset přinést i vysvědčení z maturitní zkoušky? Moc děkuji. Nikol
IP zaznamenána
Stran: [1]