Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: částečně neuhrazené faktury  (Přečteno 1696 krát)

Jan01

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
částečně neuhrazené faktury
« kdy: Březen 10, 2011 »

Moje žena podnikala od 1.1.2010 do 15.5.2010, potom živnost pozastavila a nastoupila do zaměstnání; výdaje uplatňuje paušálem. Po dobu podnikání platila SP i ZP. Faktury 1 až 3 byly uhrazeny řádně, faktura 5 jí nebyla dosud uhrazena vůbec, faktura 4 pouze částečně, a to část v roce 2010 a část v roce 2011. Poradil jsem jí, aby do DP i na oba Přehledy uvedla pouze částky, které jí byly zaplaceny v r. 2010, částky uhrazené v roce 2011 aby uvedla na DP i oba přehledy až příští rok. Je to správně? Děkuji
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
částečně neuhrazené faktury
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2011 »

já doufám, že když to bude jinak, tak mě paní Zdena opraví, ale pokud nebude živnost do termínu podání přiznání obnovena, tak musí být pohledávky v přiznání za rok 2010 dodaněny a obávám se, že si nebude moct na tyto dodaněné pohledávky ani uplatnit výdaje %, protože neproběhl žádný příjem. Sociální pojištění bych viděla stejně jako daňový základ pro daň z příjmů, ale do zdravotního pojištně se počítají pouze příjmy, tam bych pohledávky neuváděla, ale snad to paní Zdena potvrdí nebo vyvrátí.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
částečně neuhrazené faktury
« Odpověď #2 kdy: Březen 10, 2011 »

Ano, je to tak.
IP zaznamenána

Jan01

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
částečně neuhrazené faktury
« Odpověď #3 kdy: Březen 11, 2011 »

Děkuji za odpověd, i když to moc příjemné není. Ještě bych se zeptal, zda lze vše vyřídít v DP a Přehledech za rok 2010, nebo zda je nutné tu část faktury, která byla uhrazena až v roce 2011, uvést na DP a v Přehledech až za rok. Děkuji.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
částečně neuhrazené faktury
« Odpověď #4 kdy: Březen 11, 2011 »

Do daňového přiznání a na přehledy OSSZ zahrnete již za rok 2010. Do přehledu na ZP zahrnete až v roce, kdy opravdu pohledávku obdržíte - 2011 a později.
IP zaznamenána
Stran: [1]