Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: zboží bez dokladu původu  (Přečteno 11307 krát)

liška

  • Host
zboží bez dokladu původu
« kdy: Červen 11, 2008 »

Dobrý den,prosím o radu pokud někde koupím zboží např.na burze kde vám těžko někdo vystaví doklad,mohu ho dál prodat např. na internetové aukci, v e-schopu atd.? Jak potom tento prodej zdanim,bude stačit za kolik ho prodám mínus 50%výdaj ? Poradíte,prosím jak na to?Velmi děkuji za vaší odpověd´
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #1 kdy: Červen 12, 2008 »

Pokud máte ŽL na nákup a prodej zboží, pak budete příjem danit podle § 7 zákona o daních z příjmů, kde můžete využít možnosti uplatnění výdajů procentem z příjmů.
Prodej bez ŽL je příjmem podle § 10 zákona a tam můžete uplatnit pouze prokázané výdaje, ve vašem případě žádné.
IP zaznamenána

liška

  • Host
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #2 kdy: Červen 20, 2008 »

Trochu mně mate tohle co jsem našel na internetu :Podle toho bych tedy vůbec nemohl věc bez dokladu původu prodávat???
kopíruji:Prokazování způsobu nabytí prodávaného zboží nebo materiálu

Podnikatel je povinen na požádání předložit kontrolnímu orgánu doklady prokazující způsob nabytí prodávaného zboží nebo materiálu používaného k poskytování služeb, a to přímo na provozovně, ve které je prodáváno zboží nebo poskytována služba, a nemá-li provozovnu, v místě podnikání nebo sídle.

Podnikatel je tedy např. povinen doložit přímo na prodejně kontrole nabývací doklady (např. faktury) od prodávaného zboží. Ustanovení je směřováno proti prodeji pašovaného či jinak nelegálně získaného zboží a není třeba se ho prakticky nějak zvlášť obávat.

Jedná-li se o použité zboží nebo zboží bez dokladu nabytí (včetně zástav), je podnikatel navíc povinen identifikovat před uzavřením smluvního vztahu jeho účastníky a předmět, tzn. legitimovat a evidovat fyzické osoby, které dané zboží přinesli, a evidovat značky a výrobní čísla, popř. přesné popisy, takových výrobků. Odmítne-li se příchozí identifikovat, je podnikatel povinen takový obchod odmítnout.

Tak mohu prodat nebo nemohu ?Když nakoupím na burze tam vám doklad nikdo nedá,a potom bych chtěl prodávat dál a zdanit.Radíte tedy pokud nemám doklad o původu zboží, co ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #3 kdy: Červen 22, 2008 »

Neprodávat ve svém e-shopu a nezdaňovat:-)  Na burze jsem si koupila věc pro osobní potřebu a doma jsem zjistila, že se mi nehodí tak moc, jak jsem si původně myslela. Tak jsem jí tedy prodala na jiné burze, nebo na aukci. Příjmy z prodeje movitých věcí (kromě motorových vozidel, letadel a lodí), které nebyly zařazeny v obchodním majetku, jsou osvobozeny od daně z příjmů - viz § 4/1/c) zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

petrxch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #4 kdy: Září 02, 2008 »

Jak to je pak ale s ruznou elektronikou, kdyz by to bylo ve vetsim mnozstvi a cinnost by tedy byla soustavna ... to pak clovek priznat musi a jak to udela, pokud nebude mit doklad o nabyti? Napr. kdyz zbozi vydrazi na aukcnim serveru Ebay a zde na aukru proda?
IP zaznamenána

Míšulice

  • Host
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #5 kdy: Září 02, 2008 »

Dobrý den, měla bych malý dotaz. Pokud si budu chtít udělat živnostenský list, musím ihned začít podnikat. Třeba příklad, mohu si ho udělat v lednu a v září začít podnikat??Jde mi o to jestli bych musela platit nějaké poplatky za tu dobu co bych nepodnikala ale měla bych založený živnostenský list. Moc děkuji. Krásný den Míša
IP zaznamenána

Misula1980

  • Host
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #6 kdy: Září 02, 2008 »

Dobrý den měla bych dotaz,chtěla bych se zeptat. slyšela jsem něco o dotaci z pracovního úřadu, pokud bych chtěla podnikat. zatím jsem na MD ale stačí prý se nahlásit na ÚP a požádat o tuto ,,nevratnou půjčku,, aoni ji bud schválí nebo ne,ale prý ta možnost je. Samozřejmě počítám že budou chtít podnikatelský záměr.Už jsemt u před chvílí měla dotaz ohledně živnostenského listu, tak jsem se už úspěšně zaregistrovala. Moc děkuji za tyto stránky,spoustu věcí mi osvětlily.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #7 kdy: Září 03, 2008 »

Citace: petrxch
Jak to je pak ale s ruznou elektronikou, kdyz by to bylo ve vetsim mnozstvi a cinnost by tedy byla soustavna ... to pak clovek priznat musi a jak to udela, pokud nebude mit doklad o nabyti? Napr. kdyz zbozi vydrazi na aukcnim serveru Ebay a zde na aukru proda?
Dívala jsem se letmo na aukční server Ebay a viděla jsem tam obrázek zboží, jeho název i cenu. Nemůžete si vytisknout informace, jaké zboží a za jako cenu jste na Ebay pořídil? A totéž pak z Aukra?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #8 kdy: Září 03, 2008 »

Citace: Míšulice
Dobrý den, měla bych malý dotaz. Pokud si budu chtít udělat živnostenský list, musím ihned začít podnikat. Třeba příklad, mohu si ho udělat v lednu a v září začít podnikat??Jde mi o to jestli bych musela platit nějaké poplatky za tu dobu co bych nepodnikala ale měla bych založený živnostenský list. Moc děkuji. Krásný den Míša
Živnostenský list si můžete udělat v předstihu a nemusíte hned začít s podnikáním. Při vyplňování jednotného registračního formuláře ale vyplňte jen části, které se týkají živnosti a registraci k daním. Oznámení zdravotní pojišťovně a OSSZ - části C a D registračního formuláře - nevyplňujte.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #9 kdy: Září 04, 2008 »

Citace: Misula1980
Dobrý den měla bych dotaz,chtěla bych se zeptat. slyšela jsem něco o dotaci z pracovního úřadu, pokud bych chtěla podnikat. zatím jsem na MD ale stačí prý se nahlásit na ÚP a požádat o tuto ,,nevratnou půjčku,, aoni ji bud schválí nebo ne,ale prý ta možnost je. Samozřejmě počítám že budou chtít podnikatelský záměr.Už jsemt u před chvílí měla dotaz ohledně živnostenského listu, tak jsem se už úspěšně zaregistrovala. Moc děkuji za tyto stránky,spoustu věcí mi osvětlily.
Zřejmě půjde o dotaci na zřízení společensky účelného pracovního místa. Každý ÚP ji určitě neposkytuje, bude záležet na situaci na trhu práce ve vašem regionu. Na portálu MPSV je tato informace, pročtěte ji:
http://portal.mpsv.cz/sz/local/hb_info/index/inf_svc
IP zaznamenána

Misula1980

  • Host
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #10 kdy: Září 05, 2008 »

Moc vám děkuji. Krásný den Míša
IP zaznamenána

Mraza

  • Host
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #11 kdy: Září 07, 2008 »

Dobrý den
Rád bych se dozvědel jednu věc. Mám hlavní .prac.poměr a chtěl bych si založit živnost nákup a prodej a jde mi o to že když za celý rok nebudu,(neuskutečním) mít žadné výdaje ani příjmy budu muset platit nějaké poplatky daň.soc. zdrav.???
Děkuji za vaši odpověd
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #12 kdy: Září 08, 2008 »

Daň z příjmů nikoliv - žádný příjem vám nevznikne. Abyste zamezil riziku placení pojistného na ZP a SP, tak při vyřizování živnostenského oprávnění nevyplňujte ty části jednotného registračního formuláře, které se týkají zdravotní pojišťovny a OSSZ. Oběma pojišťovnám se oznamuje až faktické zahájení činnosti (až opravdu budete mít nějaké příjmy a výdaje).
IP zaznamenána

petrxch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #13 kdy: Září 16, 2008 »

Citace: Zdena
Citace: petrxch
Jak to je pak ale s ruznou elektronikou, kdyz by to bylo ve vetsim mnozstvi a cinnost by tedy byla soustavna ... to pak clovek priznat musi a jak to udela, pokud nebude mit doklad o nabyti? Napr. kdyz zbozi vydrazi na aukcnim serveru Ebay a zde na aukru proda?
Dívala jsem se letmo na aukční server Ebay a viděla jsem tam obrázek zboží, jeho název i cenu. Nemůžete si vytisknout informace, jaké zboží a za jako cenu jste na Ebay pořídil? A totéž pak z Aukra?
Ano, muzu si pak vytisknout ukoncenou (pro me vyhranou) aukci - veskere informace. Stejne tak si pak mohu vytisknout aukci na Aukru. O to mi jde ... staci to tedy jako doklad o nabyti? Nemusim tedy zadat prodejce z Ebay o nejaky doklad nebo kupni smlouvu? V podstate bude v popisu aukce vse - foto, popis, cena ... jen cena bude v jiné měně ... aktualni kurz musim nejak dokladat? Diky moc za rady. Petr.
IP zaznamenána

petrxch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
zboží bez dokladu původu
« Odpověď #14 kdy: Září 16, 2008 »

Akorat stale nevim, jak si zauctuji vec puvodem ze zahranici (vetsinou tedy v ramci EU) ... jak je to s daní a tak ...
IP zaznamenána
Stran: [1] 2