Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup zboží z EU  (Přečteno 2802 krát)

matej.kovacik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Nákup zboží z EU
« kdy: Březen 06, 2011 »

Dobrý den,

četl jsem zde spoustu otázek ohledně nutnosti registrace k DPH při nákupu zboží z EU nad 326tis Kč bez unijní DPH. Nakupoval jsem v roku 2010 z Velké Británie hry pro PC, Playstation, atd. Moji dodavatelé ale nebyly velkobchodní dodavatelé, ale maloobchodní. Nakupoval jsem přes internet, obdržel jsem vždy Delivery Note / Invoice, a většinou mám na dokladu VAT 0%. Taky jsem na doklad musel vždy \"vecpát\" moje IČO někde do adresy, protože při objednávce tam nebyl žádný řádek pro IČO. Jedná se o společnosti, které jsou některé Ltd., u jiných jsem ani na jejich webu nedohledal IČO a podobně. Proto se chci zeptat, jestli se i tohle zboží zakoupeno v UK za daných podmínek počítá do limitu 326tis Kč bez DPH. Někde jsem totiž četl, že daný subjekt, od kterýho nakupuji, musí mít přiděleno VAT číslo, nebo že daň nesmí být 0%. Pakliže je 0%, nepočítá se dané zboží do limitu 326 tis Kč bez DPH. Je to pravda ?

PS: Na dokladu je tedy VAT 0%, chybí jakékoliv VAT number, nebo company number, název dokladu je Delivery Note / Invoice a místo názvu společnosti je tam logo stránek (webová adresa). Adresa je uvdena. Je tam položka, počet, jednotková cena včetně dph (inc. vat), shipping 0.00, cena v souhrnu (total), číslo objednávky, datum objednávky, moje adresa a jméno (plus nacpané IČO).

Moc děkuji !

Matěj
IP zaznamenána
Stran: [1]