Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: cestovné OSVČ - uzávěrkové výdaje?  (Přečteno 2518 krát)

Melounek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
cestovné OSVČ - uzávěrkové výdaje?
« kdy: Březen 07, 2011 »

Krásný den přeji, mám takový dotaz mám tady OSVČ,která si chce uplatnit cestovné (zákl.náhrada+PHM) cca.5.40 kč/km,to je celkem jedno kolik,ale mě jde o to ,že chce napsat \"cesťáky\" na cca 600.000 což prý vzhledem k tomu co najezdí v pohodě zvládne napsat i obhájit. Můj problém je ten,že on tyto peníze nemá v pokladně a tak tápu z čeho je vydat? Napadlo mě dát je do uzávěrkových výdajů(které vlastně už neexistují?) a nebo je dát jako interní doklad bez určení způsobu platby? v pokladně má tak 200.000 a říkám si že vkládat do pokladny osob.prostř.do podnikání a to jen fiktivně a pak se zaobírat tím abych dokazovala kde je vzal,je blbost. Není způsob uzávěrkových jednodušší? Počítač mi sice uzávěrkové výdaje dá automaticky do přiznání jako tabulka E-snížení,ale to nechci aby to viděli ,je to jako pěst na oko. Co vy na to?  děkuji moc za názor. Melounek
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
cestovné OSVČ - uzávěrkové výdaje?
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2011 »

Dala bych do daňové evidence (peněžního deníku) interním dokladem a bez pohybu finančních prostředků (přece nebude sám sobě vyplácet náhrady) a nebude to nikde čouhat:-) Jde o zcela regulérní výdaj na dosažení příjmů podle § 24 ZDP, který by měl být zahrnut ve výdajích na řádku 102, nikoliv v tabulce E.
IP zaznamenána

Melounek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
cestovné OSVČ - uzávěrkové výdaje?
« Odpověď #2 kdy: Březen 08, 2011 »

Děkuji Vám za rychlou odpověď. Už začínám blbnout,jak se blíží konec března,začínám váhat i nad věcmi,které bych normálně měla jasné. Děkuji Melounek
IP zaznamenána
Stran: [1]