Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poskytnutí služby do EU dle §9 odst.1 - nárok na odpočet DPH???  (Přečteno 2203 krát)

romculka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,

poskytuji služby pro plátce DPH v Holandsku, vystavuji daňový doklad bez DPH a čtvrtletně SH,
jiné příjmy nemám z hlediska DPH, můžu si nárokovat opočet DPH ???

Děkuji.

Romana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15047

Pokud poskytujete služby s místem plnění mimo tuzemsko, tak si můžete nárokovat odpočty stejně, jako kdybyste uskutečnila tuzemské plnění (§ 72/2/c) ZDPH).
IP zaznamenána

romculka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Jenže, takhle mi bude vycházet vždy nadměrný odpočet, protože své příjmy vystavuji s 0% DPH dle §9 odst.1.
Nemá se použít alespoň krácený odpočet???
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15047

Uplatnění nároku na odpočet je právo, nikoliv povinnost. Pokud nechcete vykazovat nadměrné odpočty, tak si neuplatňujte daň na vstupu. Neuplatněná daň je pro účely daně z příjmů součástí výdajů (nákladů).
IP zaznamenána
Stran: [1]