Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň z příjmu student v kombinaci OSVČ a DPP za rok 2010  (Přečteno 1033 krát)

akinorev85

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,

chystám se podávat daňové přiznání a mám v tom guláš. Jsem studentka VŠ až do září 2011. Takže celý rok 2010 studentkou. Zároveň jsem leden - 20. říjen 2010 pracovala na DPP v neziskovce, odtud mám potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění za období 2010 na částku 57 500 Kč.

Dále jsem pracovala na DPP v jiné firmě od 1.11. 2010, a za dva měsíce do konce roku byl příjem 10 750 Kč celkem, bylo podepsáno prohlášení o slevě na dani.

Od poloviny března mám i živnostenský list, ovšem za rok 2010 zatím 0  Kč příjmy.

Jak mám podat daňové přiznání?

Děkuji za odpověď, moc mi to pomůže,

S pozdravem,

Veronika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daň z příjmu student v kombinaci OSVČ a DPP za rok 2010
« Odpověď #1 kdy: Březen 06, 2011 »

Mohla jste si požádat posledního zaměstnavatele o roční zúčtování daně, ale termín pro žádost už uplynul. Do daňového přiznání sečtěte příjmy z obou potvrzení (potvrzení přiložte k daňovému přiznání) a vyplňte příslušné řádky (31,34,36,42,45 .....84). Příjmy z podnikání se uvádějí v příloze č. 1. Jestliže jste neměla žádný příjem, ani jste nevykázala z podnikání ztrátu, tak přílohu č. 1 buď vůbec k přiznání nepřikládejte, nebo přiložte s nulami. Pokud jste oznámila na OSSZ a ZP zahájení samostatné výdělečné činnosti (většinou se oznamuje prostřednictvím živnostenského úřadu při vyřizování živnosti), tak jim budete muset poslat přehledy o příjmech a výdajích i když budou nulové.
IP zaznamenána
Stran: [1]