Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nákup zboží v polsku  (Přečteno 2385 krát)

sharkie5

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
nákup zboží v polsku
« kdy: Březen 06, 2011 »

Dobrý den,
mám v plánu nakupovat zboží v polsku, chci se zeptat jestli je nutné se někde zaregistrovat na polských úřadech, nejsem plátce dph. Podle mě logicky koupím zboží v Poslku s VAT (dph) a tady jen odvedu daň ze zisku, ale slyšel jsem něco jiného. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15018
nákup zboží v polsku
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2011 »

V Polsku se registrovat nemusíte. Jako neplátce nakoupíte zboží s polskou DPH. Pokud byste nakoupil zboží v ceně nad 326 tis. Kč (bez polské daně) za kalendářní rok, nebo pokud byste nakoupil zboží, které je předmětem spotřební daně.
IP zaznamenána

JarinR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
nákup zboží v polsku
« Odpověď #2 kdy: Duben 03, 2011 »

Citace: Zdena
V Polsku se registrovat nemusíte. Jako neplátce nakoupíte zboží s polskou DPH. Pokud byste nakoupil zboží v ceně nad 326 tis. Kč (bez polské daně) za kalendářní rok, nebo pokud byste nakoupil zboží, které je předmětem spotřební daně.
Dobrý den, chtěl jsem se optat, on se ten limit 326 tis počítá v ceně bez polského DPH? Myslel jsem, že je limit za nakoupené zboží celkem (čili i s DPH v Polsku).
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15018
nákup zboží v polsku
« Odpověď #3 kdy: Duben 04, 2011 »

Podle § 94 odst. 6 zákona o DPH se hodnota pořízeného zboží počítá bez daně.
IP zaznamenána
Stran: [1]