Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Auto v OM + dočasné přerušení živnosti  (Přečteno 1534 krát)

Bruno

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,

měl bych malý oříšek. Byl jsem OSVČ, nyní jsem v měsících 2-4/2011 na ÚP, než dostanu další zakázku a obnovím živnost. Mám auto v OM, jezdím na LPG, jsem plátce DPH. Výdaje uplatňuji paušálem, vedu však knihu jízd kvůli odpočtu DPH z LPG. Vloni jsem uplatnil plný paušál a plné odpisy (nebyly soukromé jízdy). Nevím, jaký status má firemní auto v období nepodnikání a nemohu se po tom dopátrat, proto Vás prosím o odpověď na tyto dotazy:

1. Mohu si uplatnit nějaké výdaje (potažmo DPH) na auto z období, kdy mám přerušenou živnost? Auto mám v OM stále a živnost určitě obnovím. Čeká mě výměna skla, technická aj.

2. Dotkne se období nepodnikání odpisů? (např. jestli 1/4 roku nepodnikám, tak nemohu uplatnit 1/4 řočních odpisů...)

3. Pokud v tomto období budu mít nějaké soukromé jízdy, mám krátit odpisy na 80%?

4. Pokud v tomto období budu mít nějaké soukromé jízdy, mám krátit všechny výdaje na auto klasickým poměrem, jako když jej např. využívám z 90% firemně a 10% soukromě? Předpokládám, že po obnovení živnosti jej budu opět používat ze 100% firemně.

5. Nevíte, jestli v některých případech může FÚ vyžadovat pro důkaz o najetých km výpis z technické kontroly? Např. aby se ujistili, že stav km z knihy jízd souhlasí v daný den se stavem km na výpisu z STK?

6. A mimo auto jen pro jistotu - pokud nakoupím v období nepodnikání nějaký materiál, mohu si jej dát do nákladů a uplatnit z něj DPH, že?

Děkuji za rady, moc mi pomohou.

Pěkný den přeje Pavel.
IP zaznamenána
Stran: [1]