Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zjednodušený daňový doklad  (Přečteno 4583 krát)

Tomtom

  • Host
Zjednodušený daňový doklad
« kdy: Březen 11, 2008 »

Situace se má takto:
OSVČ, vydávám faktury s číselnou řadou, povětšinou za služby. Nejsem plátce DPH.
Dále však provozuji eshop s přijímanými částkami v řádech stovek Kč. Jsem povinen vydávat také faktury, nebo stačí cosi jako paragon (chápu jako zjednodušený daňový doklad)? Jedná se o to, že eshop mi generuje číselnou řadu dokladů, která samozřejmě koliduje s číselnou řadou faktur vystavovaných mimo eshop. Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Zjednodušený daňový doklad
« Odpověď #1 kdy: Březen 12, 2008 »

Jako neplátce nevystavujete daňové doklady (ani zjednodušené). Na příjmy z e-shopu by stačil obyčejný paragon, ale záleží i na přání zákazníka, jaký chce mít doklad. Také můžete mít dvě číselné řady vydaných faktur, jedna číselná řada za zboží, druhá za služby.
IP zaznamenána

shmade

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zjednodušený daňový doklad
« Odpověď #2 kdy: Únor 21, 2011 »

Dobrý den,
 předem se omlouvám za znovuotevření starého tématu, ale vhodnější jsem nenašel a zakládat nové mi přišlo nadbytečné.

Dotaz:

Jedná se mi o to, jaký doklad je třeba vystavovat pro zákazníky e-shopu. Provozovatelem e-shopu je firma s.r.o., plátce DPH.
Stačí zákazníkům při odběru zboží do 10000 (valná většina objednávek) vystavovat pouze zjednodušený daňový doklad?
 Zase v odpovědi na předchozí dotaz uvádíte, že záleží na přání zákazníka, jaký doklad chce, tak nevím...

Celé by to řešilo vystavování běžného daňového dokladu pro všechny bez rozdílu, toho se týká můj druhý dotaz. Jak jsem se dočetl zde: http://www.jakpodnikat.cz/danovy-doklad-nalezitosti.php , tak náležitostí běžného daňového dokladu je mimo jiné \"jednotková cena bez DPH\" Tady mám bohužel problém s výkladem slova jednotková, e-shop prodává zboží jak na kusy, tak na metry. Je to tedy tak jak si myslím, že je nutné uvádět na faktuře vždy cenu bez DPH za 1 kus resp. 1 metr, i když si člověk objedná třeba 5 ks či 0,3 metru. Nebo je jednotkovou cenou myšlena cena bez DPH za objednanou položku a měla by se tedy uvádět cena bez DPH za zmiňovaných 0,3 m, či 5ks.

Děkuji za objasnění.
IP zaznamenána
Stran: [1]