Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Odpis výdaje za nákup domény  (Přečteno 2145 krát)

Daja71

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Odpis výdaje za nákup domény
« kdy: Únor 27, 2011 »

Mám dotaz chystám se koupit internetovou doménu za 67000,- bez DPH, jakým způsobem mám provést odpisy z DE, někde jsem četl ,že na tento druh výdaje je hranice 60000,- tak by se dala cena domluvit do teto hranice a pak by jsem to mohl odepsat hned ?
Díky
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
Odpis výdaje za nákup domény
« Odpověď #1 kdy: Únor 28, 2011 »

Celou částku 67.000,- Kč uplatníte jako výdaj při úhradě podle § 24/2/zn) zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

Daja71

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Odpis výdaje za nákup domény
« Odpověď #2 kdy: Říjen 14, 2011 »

Chtěl bych prosím ještě upřesnit zavedení do daňové uvidence u plátce dph - a to nákup internetové domény za 67000,- kč bez DPH, odepisuje se tedy a nebo ne ? A případně jak dlouho se odepisuje ,našel jsem § 32a Odpisy nehmotného majetku - zákona o daních z příjmu a tam je uvedeno že nad 60000,- by se mělo odepisovat ??
Tak nevím má se odepisovat nebo nemá ?

Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
Odpis výdaje za nákup domény
« Odpověď #3 kdy: Říjen 14, 2011 »

Pokud nevedete účetnictví (vedete daňovou evidenci), pak nehmotný majetek neodpisujete. Odkaz na příslušné ustanovení zákona o daních z příjmů jsem uvedla v původní odpovědi.

Kopíruji text:
zn) výdaje na pořízení nehmotného majetku20) nebo jeho technického zhodnocení u poplatníků s příjmy podle § 7 nebo § 9, pokud nevedou účetnictví,
IP zaznamenána
Stran: [1]