Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Příjem od Úřadu práce  (Přečteno 957 krát)

Marian

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Příjem od Úřadu práce
« kdy: Únor 01, 2011 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat:
Do konce dubna jsem byl zaměstnán u firmy, od květně jsem OSVČ. Firma,kde jsem byl zaměstnán,  skončila v konkursu, výplata za březen byla vyplacena  v částečné výši, za duben vůbec. Požádal jsem Úřad práce o výplatu dlužné částky ( dle novelizace insolvenčního zákona) a Úřad práce
vyplatil část dlužné částky. Je tento příjem od Úřadu práce příjmem, který vykazuji do daňového řiznání? Do které kolonky?
Potvrzení od insolvenšního správce o zdanitelných příjmech jsem již získal a tam se - samozřejmě - tato částka neuvádí.
Díky moc za odpověď.
Marian
IP zaznamenána

Bronislava

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Příjem od Úřadu práce
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2011 »

Dobrý den,
prosím o radu, jak uvést do daňového příznání \"dlužnou částku mzdy\", kterou kvůli insolvenci zaměstnavatele vyplatil Úřad práce.
Rozhodnutí ÚP ve věci splatných mzdových nároků zaměstnance je datováno 20.1.2011, peníze přišly na účet zaměstnance podle výpisu z účtu 9.2.2011.
V odůvodnění rozhodnutí je vyčíslena hrubá mzda, pojistné na sociální zabezpečení, pojistné na všeob. zdravotní pojištění a záloha na daň z příjmů (pokud vypisuji daňové přiznání nastává problém, jak uvést řádek 32, tj. úhrn povinného pojistného podle § 6 odst. 13 zákona, tzn. pojistné, které platí zaměstnavatel).
I kdyby se \"dlužná částka mzdy\" přesunula do daňového přiznání za rok 2011, budu opět řešit problém vyplnění daňového přiznání (navíc předpokládám, že bude mít tiskopis daňového přiznání zase jiné kolonky).
Kromě toho: přijem je nutno vždy doložit k žádosti o přídavky na děti (patří tedy vyplacená \"dlužná částka mzdy\" do roku 2010 nebo 2011?).
Děkuji moc za pomoc.
Bronislava
IP zaznamenána
Stran: [1]