Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura na Slovensko za autodopravu  (Přečteno 1662 krát)

Kačka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Faktura na Slovensko za autodopravu
« kdy: Únor 22, 2011 »

Autodopravce, plátce DPH, vystavil v listopadu 2010 fakturu za přepravu bez DPH.
Faktura je stále nezaplacená a teď mi ji firma vrátila s dopisem, že mám uvést důvod osvobození od DPH. Navrhují nám 2§, §69 - ale autodopravce přeci žádné zboží neprodává, to si myslím, že je nesmysl, a §9 - tam si zase nejsem jistá, četla jsem již nějaké příspěvky na diskuzi, ale ještě víc mě to zmátlo, dočetla jsem se o nějakém dodaňování. Kdo má dodaňovat a v jaké zemi?
Vystavila jsem fakturu bez DPH automaticky, prostě jsem si říkala, že tak to musí být, ale když se mi teď vrátila opravdu nevím, kde jsem udělala chybu a začínám si to komplikovat, tím co jsem si přečetla.
Mohl by mi prosím někdo poradit? A ještě mám jeden dotaz, kam mám napsat tu vědu proč je faktura od DPH osvobozena?

Moc Vám předem děkuji za odpověď Kačka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura na Slovensko za autodopravu
« Odpověď #1 kdy: Únor 22, 2011 »

Objednateli se asi nechce platit a vymýšlí, jak by platbu oddálil:-) Pokud je slovenským plátcem, tak bude přiznávat a platit on, místo plnění se přechýlilo do země příjemce služby podle § 9/1 ZDPH.

Na fakturu můžete napsat například tento text:
Místo plnění se nachází ve státě příjemce služby podle § 9 odst. 1 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty. Příjemce služby je povinen přiznat a zaplatit daň (reverse charge).

Připomínám, že při poskytnutí služby s místem plnění v jiném členském státě EU podává poskytovatel služby souhrnné hlášení.
http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php
IP zaznamenána

Kačka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Faktura na Slovensko za autodopravu
« Odpověď #2 kdy: Únor 22, 2011 »

Děkuji Vám Zdeničko za vyčerpávající odpověď.
Kačka
IP zaznamenána
Stran: [1]