Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přehled za rok 2009 VoZP  (Přečteno 1298 krát)

Sali_cze

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přehled za rok 2009 VoZP
« kdy: Únor 22, 2011 »

Dobrý den,
žádám Vás prosím o radu. Z VoZP mi přišel dopis o dodání za rok 2009 o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti
a úhrnu záloh na pojistné.

Ale vůbec se v tom nevyznám. Např. kde zjistím úhrn záloh na pojistné zaplacených na účet VoZP ČR, zahrnutých do roku 2009
+ nevrácený přeplatek z vyúčtování roku 2008.

Měl bych asi podotknout, že Od roku 2006 jsem zaměstnanec na HPP a od 18.209 do 17.3.2010 jsem podnikal jako OSVČ.
Příjmy ze samostatné výdělečné činnosti dosažené v roce 2009 byly nulové.

Na OSSZ mi vypočítali: minimální výše záloh na pojistné v roce 2009 pro OSVČ, která je povinna hradit zálohy pojistné činí 0Kč.

Jednoduše řečeno nevím si rady, proto budu velmi rád za každou radu. Pokud by se někdo našel a pomohl mi vyplnit tento přehled, byl bych mu velice zavázán.

Děkuji s pozdravem Michal
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Přehled za rok 2009 VoZP
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2011 »

Pokud jste neměl za rok 2009 a celý rok jste byl zaměstnán (viz vaše info), tak podáte pouze nulové přehledy - neplatí pro vás žádné minimální základy pro výpočty ani žádné minimální pojistné. Pokud jste nezaplatil žádné zálohy (viz že vám vyšly 0 Kč) - tak do kolonky v přehledu vyplníte 0 Kč. Protože jste v roce 2008 vůbec nepodnikal, tak 0 Kč nemáte ani jako nevrácený přeplatek.
IP zaznamenána
Stran: [1]