Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: POhledávky  (Přečteno 1382 krát)

Bady68

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
POhledávky
« kdy: Únor 20, 2011 »

V přiznání do tabulky D pohledávky se píší pohledávky /faktury/ včetně dph nebo bez DPH.Jsem plátce DPH.Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
POhledávky
« Odpověď #1 kdy: Únor 20, 2011 »

Včetně DPH.
IP zaznamenána

Bady68

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
POhledávky
« Odpověď #2 kdy: Únor 23, 2011 »

Dnes jsem byla na Fu  a pani z finančáku mi říkala, že tam patři fa bez DPH.Tak nevim.Oni taky občas nevědí.Jinak díky za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
POhledávky
« Odpověď #3 kdy: Únor 23, 2011 »

A neděláte náhodou dodanění při přechodu na paušál?
IP zaznamenána

Bady68

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
POhledávky
« Odpověď #4 kdy: Únor 24, 2011 »

Dělám přechod ze skutečných výdajů na paušál.Je mi jasné, že musím navýšit pohledávky/bez DPH/ a podat dodatečné přiznání. Vše uděláno, ale paní říkala z FU, že do tabulky D se píši pohledávky bez DPH při skutečných vydajích.Já vždy psala do tabulky D pohledávky/ fa/ včetně DPH, tak mě trochu vyvedla z míry.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
POhledávky
« Odpověď #5 kdy: Únor 24, 2011 »

To věřím, že vás vyvedla z míry. Jestliže mi někdo dluží 1.000,- Kč + 200,- Kč DPH, tak snad mám pohledávku 1.200,- Kč, nebo mu mám ty dvě stovky odpustit?

Ale při úpravách základu daně podle § 23/8 ZDP musíte z tabulky D dodanit pohledávky bez DPH. Dodaňují se pohledávky, které by při úhradě byly zdanitelným příjmem. Až dlužník zaplatí, tak bude zdanitelným příjmem jen základ daně, DPH bude nedaňovým příjmem. Já jsem současně s dodatečným přiznáním posílala i kopii inventury pohledávek ze které bylo zjevné rozdělení pohledávky na základ daně a DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]