Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Auto pořízené na úvěr  (Přečteno 1321 krát)

Jana Bl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Auto pořízené na úvěr
« kdy: Únor 15, 2011 »

Dobrý den, řeším teď auto pořízené na úvěr lékařem, který vede daňovou evidenci, není plátce DPH. Auto pořízeno v květnu 2010.Bohužel
jsem zjistila, že součástí úvěrové smlouvy je\"smlouva o  zajištění závazku převodem práva\"kde je uvedeno: klient k zajištění pohledávky tímto
na Společnost převádí vlastnické právo k Předmětu financování /auto/a Společnost Předmět zajištění do svého vlastnictví za účelem zajištění
pohledávek přijímá.Předání Předmětu zajištění Klientem Společnosti a jeho převzetí Společností od Klienta bude nahrazeno uzavřením smlouvy
o výpůjčce. Účelem Smlouvy o výpůjčce je umožnit Klientovi-vypůjčiteli, který na základě Smlouvy o zajištění závazku převodem vlastnického práva převedl vlastnictí k Předmětu zajištění na Společnost půjčitele, užívání Předmětu zajištění a jeho event.odepisování podle zákona o dani z příjmu - to je velice zkrácený výtah ze smlouvy.
1)  Můžu auto v tomto případě zařadit do obchodního majetku a použít mimořádný odpis v následujících 24 měsících od pořízení auta?
2)  Dávat do nákladů výdaje na údržbu, silniční daň...
3)  Paušál na PHM asi v tomto případě nejde použít, jediná možnost je evidence cest a lístky od benzínu?
Trochu mě mate, že mám kopii technického průkazu, kde je lékař zapsán jako vlastník vozidla - zřejmě před převodem do vlastnictví
úvěrové společnosti. Děkuji za odpověd s pozdravem Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]