Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: ukončení DPH - pozastavit živnost  (Přečteno 1275 krát)

alunas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
ukončení DPH - pozastavit živnost
« kdy: Únor 15, 2011 »

Dobrý den,

chtěla bych pozastavit živnost a ukončit DPH, jsem plátce DPH od roku 2009 a zároveň pobírám rodičovský příspěvek. V roce 2010 jsem zakoupila v zahraničí bagr cca 250.000,- což je jediný majetek firmy na skladě také nemám žádné zásoby.
Jakým způsobem mám postupovat? A co vyměřené sociální a zdravotní pojištění na rok 2011 - budu ho muset platit, když pozastavím živnost??? Moc děkuji za odpověď. ALena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
ukončení DPH - pozastavit živnost
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2011 »

Pokud oznámíte na OSSZ a své zdravotní pojišťovně přerušení výkonu samostatné výdělečné činnosti (můžete přerušit na živnostenském úřadě a jeho prostřednictvím oznámit přerušení všem dotčeným institucím), tak nebudete muset platit zálohy na pojistné.
Plátcem DPH zůstanete i po přerušení činnosti. Pokud za posledních 12 kalendářních měsíců (například od ledna 2010 do února 2011) budete mít obrat nižší než 1 mil. Kč, tak můžete požádat o zrušení registrace k DPH. Pokud jste při pořízení bagru uplatnila nárok na odpočet DPH, tak při zrušení registrace v roce 2011 budete vracet  3/5 uplatněného nároku.
IP zaznamenána
Stran: [1]