Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Danové přiznání řádek 31. Děkuji předem za zájem.  (Přečteno 1087 krát)

aerkain

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Jsem zaměstnán u zaměstnavatele na plny úvazek a dále pak jako OSVČ mám další příjem za rok cca 15tis.Kč. V roce 2010 jsem měl pracovní uraz v zaměstnání, za který mi byla pojišťovnou zaměstnavatele vyplacena náhrada ušlé mzdy a bolestné.

Co mam uvést do 31. řádku daňového přiznaní?

Dle mého úsudku bych tam uvedl:
- částku  z potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti (řádek 1 tohoto potvrzení) + částku vyplacenou pojišťovnou jako náhrada mzdy a bolestné (vycházím z potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, které mi pojišťovna po úraze zaslala).
- Neuváděl bych do řádku 31. daňového přiznání příjem ze SVČ - je to správná úvaha?

Příjem ze SVČ bych pak zahrnul do řádku 37. daň. přiznání, ale až po odečtení paušálních nákladů ve výši 40%. Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danové přiznání řádek 31. Děkuji předem za zájem.
« Odpověď #1 kdy: Únor 16, 2011 »

Do řádku 31 částku z potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele + náhradu mzdy od pojišťovny. Bolestné je osvobozené od daně, do přiznání se proto neuvádí. Příjmy ze SVČ nemají v řádku 31 místo, nejde o příjem ze závislé činnosti _ SVČ vykonáváte nezávisle.
Dílčí základ daně ze SVČ do řádku č. 37, přenesete údaj z přílohy č. 1, tedy příjem po odečtení výdajů.
IP zaznamenána

aerkain

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Danové přiznání řádek 31. Děkuji předem za zájem.
« Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2011 »

Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]