Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Úroky z úvěru  (Přečteno 1857 krát)

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Úroky z úvěru
« kdy: Únor 09, 2011 »

Dobrý den, prosím o radu. Poplatník uplatňoval v roce 2008,2009 úroky z úvěru na pořízení bytu, ve kterém má trvalé bydliště a bydlel. V průběhu roku byt začal pronajímat. Může uplatnit úroky z úvěru v daňovém přiznání nebo aspoň poměrnou část? Děkuji !
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14840
Úroky z úvěru
« Odpověď #1 kdy: Únor 09, 2011 »

§ 15/ 3  ZDP:
Použije-li se nebo používá-li se bytová potřeba podle písmen a) až h) nebo její část k podnikatelské nebo jiné samostatné výdělečné činnosti a nebo k pronájmu, lze odečet úroků po dobu užívání bytové potřeby k uvedeným účelům uplatnit pouze v poměrné výši.
IP zaznamenána

Rapeva

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Úroky z úvěru
« Odpověď #2 kdy: Únor 11, 2011 »

Prosím mám dotaz.Rodiče si vzali úvěr na řešení bytové potřeby pro syna.Na smlouvě o úvěru jsou oba rodiče.Vlastníkem bytu je syn.Může si jeden z rodičů uplatnit v daňovém přiznání úroky?
Díky.
IP zaznamenána

j.klast

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Úroky z úvěru
« Odpověď #3 kdy: Únor 11, 2011 »

Dobrý den, také jsem se chtěla zeptat. Jsem vlastníkem bytu, ve kterém bydlím, ale nemám tam trvalé bydliště. Mohu uplatnit uplatnit úroky z úvěru na tento byt? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14840
Úroky z úvěru
« Odpověď #4 kdy: Únor 12, 2011 »

Citace: Rapeva
Prosím mám dotaz.Rodiče si vzali úvěr na řešení bytové potřeby pro syna.Na smlouvě o úvěru jsou oba rodiče.Vlastníkem bytu je syn.Může si jeden z rodičů uplatnit v daňovém přiznání úroky?
Díky.
Pokud byl úvěr na koupi nebo výstavbu, tak nemohou, úroky smí uplatnit vlastník.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14840
Úroky z úvěru
« Odpověď #5 kdy: Únor 12, 2011 »

Citace: j.klast
Dobrý den, také jsem se chtěla zeptat. Jsem vlastníkem bytu, ve kterém bydlím, ale nemám tam trvalé bydliště. Mohu uplatnit uplatnit úroky z úvěru na tento byt? Děkuji
Ano. Podmínkou pro uplatnění úroků z úvěru není trvalé bydliště, ale užívání k trvalému bydlení.
IP zaznamenána

cucoretka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Úroky z úvěru
« Odpověď #6 kdy: Únor 13, 2011 »

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. S přítelem jsme kupovali byt na půl, každý ze svého stavebního spoření, ale máme na to jednu společnou úvěrovou smlouvu. Já nejsem vlastníkem a ani zde nemám trvalé bydliště, ale bydlím zde. Může přítel jako FO uplatnit v daňovém přiznání i úroky z mého úvěru?
Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]