Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: registrace DPH  (Přečteno 3394 krát)

cucoretka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
registrace DPH
« kdy: Únor 13, 2011 »

Dobrý den,
mám dotaz, možná trochu triviální. Jsem FO a doposud nejsem plátcem DPH. V prosinci jsem vystavil firmě dvě faktury, jejíž splatnost je až v dubnu 2011 (obchodní podmínky firmy), čímž bych se měl stát plátcem DPH, neboť můj obrat za posledních 12 měsíců přesáhne 1 mil. Kč. Chci se zeptat, zda registrace proběhne až po zaplacení těchto faktur nebo jsem se měl registrovat v době kdy jsem tyto faktury vystavil. Lze se když tak registrovat zpětně? Doufám, že můj dotaz je aspoň trochu srozumetelný.
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
registrace DPH
« Odpověď #1 kdy: Únor 16, 2011 »

Není tak důležité, kdy jste vystavil faktury (mohl jste vystavit zálohové faktury), ani kdy budou zaplacené. Důležitý je den, kdy se uskutečnilo zdanitelné plnění, například dodání zboží, nebo poskytnutí služby a k tomuto dni počítáte svůj obrat. Zpětně vás nezaregistrují.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
registrace DPH
« Odpověď #2 kdy: Únor 16, 2011 »

Citace: Zdena
Není tak důležité, kdy jste vystavil faktury (mohl jste vystavit zálohové faktury), ani kdy budou zaplacené. Důležitý je den, kdy se uskutečnilo zdanitelné plnění, například dodání zboží, nebo poskytnutí služby a k tomuto dni počítáte svůj obrat. Při registraci z důvodu překročení obratu vás nezaregistrují zpětně, ale vyměří náhradu za nesplnění registrační povinnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]