Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nemocenská ve zkušební době  (Přečteno 1838 krát)

Danuše

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
nemocenská ve zkušební době
« kdy: Únor 10, 2011 »

Jsem OSVČ a od 1.1. mám zaměstnance na HPP s tříměsíční zkušební dobou. Rozhodla jsem se, že s tímto zaměstnancem jeho pracovní poměr ukončím ve zkušební době. Musím to udělat písemně? A co když ve zkušební době zaměstnanec onemocní? Nebo co když onemocní např. následující den ? Jak dlouho a jaké k němu mám povinnosti?
Děkuji za odpověď.D
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
nemocenská ve zkušební době
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2011 »

§ 66 zákoníku práce: Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
(2) Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru podle odstavce 1 má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.

Považuji za vhodné předat pracovníkovi oznámení o zrušení pracovního poměru (pokud možno před svědky pro případ, že by odmítl převzít) a nechat si podepsat převzetí. Pokud by následující den onemocněl, tak pracovní poměr přesto skončí. Náhradu mzdy při dočasné pracovní neschopnosti mu budete vyplácet jen do dne skončení pracovního poměru, pak si ho převezme OSSZ.
IP zaznamenána
Stran: [1]