Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zaměstnání i OSVČ  (Přečteno 1705 krát)

cadislav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Zaměstnání i OSVČ
« kdy: Únor 09, 2011 »

Přeji dobrý den,

minulý rok jsem část roku pracoval jako zaměstnanec a zbylou část roku podnikal jako OSVČ. Chci se zeptat, jestli v Přehledech pro SP a ZP vyplňuji částky z podnikání nebo i částky zaplacené jako zaměstnanec nebo pouze částky z podnikání.

Děkuji předem za odpověď a zdravím,
Cadislav
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Zaměstnání i OSVČ
« Odpověď #1 kdy: Únor 12, 2011 »

V přehledech vyplňujete pouze částky z podnikání. Stačí si přehled přečíst. :-))

Hezký den!
IP zaznamenána

cadislav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Zaměstnání i OSVČ
« Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2011 »

Citace: Pavell
V přehledech vyplňujete pouze částky z podnikání. Stačí si přehled přečíst. :-))

Hezký den!
Dekuji za odpoved, chci se tedy zeptat, jak se zuctuji zalohy na SP a ZP, ktere jsem odvedl jako zamestnanec.

Hezky den,
C.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zaměstnání i OSVČ
« Odpověď #3 kdy: Únor 20, 2011 »

Tyto zálohy zúčtuje zaměstnavatel. Vyměřovací základ zaměstnance (najdete na potvrzení od zaměstnavatele o zdanitelných příjmech a sražených zálohách, podle kterého děláte daňové přiznání) by se měl uvést v přehledech. Pokud nedosahujete maximálního vyměřovacího základu, tak můžete zapsat nulu. Pokud jste v součtu vyměřovacích základů ze zaměstnání a ze samostatné výdělečné činnosti dosáhl vyměřovacího základu ve výši 1.707.048,- Kč, tak zaplatíte pojistné jen z tohoto vyměřovacího základu, nebudete platit více, ale budete muset doložit vyměřovací základ potvrzením zaměstnavatele.
IP zaznamenána

mori

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Zaměstnání i OSVČ
« Odpověď #4 kdy: Březen 18, 2011 »

Dobrý den,

když je člověk zaměstnán a podniká, jak se vyplní vyměřovací základ do přehledu?

Na příští rok, jestli jsem četla správně, nebudu platiit nic (stále podnikám na vedlejší činnost a při tom pracuji)
A do přehledu se tedy vyplňuje i vyměřovací základ z podnikání ? N2rozumím této definici, jak se vym. základ vypočítá?

Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]