Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Velké starosti! :o(  (Přečteno 3949 krát)

Američanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Velké starosti! :o(
« kdy: Únor 08, 2011 »

Ok, budu se snažit v České tentokrát. Omlouváme se za mé špatné gramatiky! :)

Jsem podnikatel a bude registrace platit DPH v pondělí, protože jsem vydělávat z Google Adsense Irska. Mám 3 otázky:

1. Je 10% pokuty za pozdní registraci povinné?

2. Mám-li uložena pokuta 10% z příjmu z doby, kdy jsem měl zaregistrován, to je 10% výdělku Adsense (pouze proto, že Google je jedinou společností, musím fakturu), že jsem pokutu?

Nebo jsem pokutu 10% z mého celkového zisku ze všech zdrojů, a to i těch, vydělal v USA, které nejsou fakturovány? To je rozdíl 300.000 kc, tak mám strach. :-(

3. A potom, co o všech DPH Nechtěl jsem fakturu Google v roce 2010? Budu muset také platit 20% DPH sebe? To by bylo hrozné! : (

Děkuji za každou radu! :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Velké starosti! :o(
« Odpověď #1 kdy: Únor 08, 2011 »

1. 10% pokuta za pozdní registraci nebude. Ale stanete plátcem DPH zpětně ke dni prvního poskytnutí služby pro Google Adsense. Od té doby jste měl odvádět DPH ze svých plnění, ale ne ze všeho.

2. Do USA byste stejně fakturoval bez DPH (jde poskytnutí služby do 3. země), žádný strach. Jestli jste fakturoval do ČR, tak z těchto plnění zpětně odvedete DPH.

3. Nerozumím.
IP zaznamenána

Američanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Velké starosti! :o(
« Odpověď #2 kdy: Únor 09, 2011 »

Děkujeme Vám za Vaši odpověď! A omlouvám se za mou špatnou překlady, mé schopnosti české opravdu nejsou pro tento typ konverzace. :)

Vaše odpovědi byly tak užitečné. Dovolte mi prosím potvrďte:

1. Není 10% penále za pozdní registraci - je to procento z DPH, který byl dlužen, ale nesplacený předtím, než jsem zaregistroval?

2. Nemám se starat o faktury z USA bez DPH, ale moje EU faktur a faktur z ČR, ano.

3. Tato otázka, kterou jsem napsal špatně, už odpověděl za mě v # 1, děkuji!

Mohu se prosím zeptat 1 další otázky?

Je pravda, že když jsem fakturu Google Ireland na 0%, budou platit české daně úřad přímo - nebo jsem zodpovědný za placení na daňový úřad?


Ještě jednou vám děkuji za vaši pomoc. Setkal jsem se s mnoha účetních a nikdo nemá jasné odpovědi na tyto pravidla. Jste opravdu super. Děkuji moc! :))
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Velké starosti! :o(
« Odpověď #3 kdy: Únor 09, 2011 »

1. Ano. Není sice penále 10%, ale možná dlužíte DPH za období, kdy už jste měl být registrován.

2. Starejte se o všechny faktury:-)

Vystavené faktury, nebo poskytnuté služby bez fakturace:
Služby, které jste poskytl:
a) do USA _  bez DPH
b) do EU podnikatelům _  bez DPH + uvedete v souhrnném hlášení (například pro Google Ireland služba AdSense)
c) do EU nepodnikajícím občanům _  s DPH
d) do ČR komukoliv _  s DPH

Přijaté faktury:
a) z USA od podnikatelů _ přiznáte DPH v ČR a zároveň si (předpokládám) uplatníte nárok na odpočet
b) z EU od podnikatelů (například od Google Ireland služba Adwoords) stejné, jako USA
b) z ČR od CZ plátců _ můžete (ale nemusíte) uplatnit nárok na odpočet DPH
c) od nepodnikatelů z ČR či ze světa _ nemusíte si jich všímat
IP zaznamenána

Američanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Velké starosti! :o(
« Odpověď #4 kdy: Únor 10, 2011 »

Děkuji za vaši pomoc!! :-) :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]