Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: volné živnosti  (Přečteno 2966 krát)

zuzana66

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
volné živnosti
« kdy: Únor 07, 2011 »

Chtěla bych vědět, zda jsou kominické práce volná živnost.
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
volné živnosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2011 »

Nejsou.
IP zaznamenána

Ivanah3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
volné živnosti
« Odpověď #2 kdy: Únor 27, 2011 »

Zdravím...chtěla bych vědět, co je potřeba k podnikání v oboru výuka tance, ne sportovního ani párového,ale spíše moderní a společenský dohromady. Jsem instruktorkou zumby, ale nevyhovují mi v ní právě ty fitnes prvky, tak ani nechci živnost pod tímto názvem.
Je nutné mít nějaké osvědčení?
IP zaznamenána

jajkapajka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
volné živnosti
« Odpověď #3 kdy: Březen 02, 2011 »

Dobrý den.
Pravděpodobně budu od dubna OSVČ - volná živnost - průvodcovství (uplatňovat budu paušál - minimum nákladů). Hodně jsem se dozvěděla z Vašich stránek (díky).
Poraďte mi prosí, jakým způsobem, jde li to vůbec, budu moci někoho zaměstnat například na výpomoc (něco jako brigádníka - jednalo by se patrně o studenta na minimum hodin pouze v měsících červenec a srpen (nějaká smlouva, dohoda? a co to bude pro mě znamenat - mé povinnosti - odvody...?)

S pozdravem Jana
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
volné živnosti
« Odpověď #4 kdy: Březen 02, 2011 »

Citace: Ivanah3
Zdravím...chtěla bych vědět, co je potřeba k podnikání v oboru výuka tance, ne sportovního ani párového,ale spíše moderní a společenský dohromady. Jsem instruktorkou zumby, ale nevyhovují mi v ní právě ty fitnes prvky, tak ani nechci živnost pod tímto názvem.
Je nutné mít nějaké osvědčení?
Dobrý den, Ivano,  je mi líto, neznám odpověď na Váš dotaz, zkuste pročíst přílohy živnostenského zákona, snad tam najdete co potřebujete,
a nebo zkuste zavolat na živnostenský úřad a poproste o radu, určitě narazíte na ochotného úředníka.  Jana

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zivnost/
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
volné živnosti
« Odpověď #5 kdy: Březen 02, 2011 »

Citace: jajkapajka
Dobrý den.
Pravděpodobně budu od dubna OSVČ - volná živnost - průvodcovství (uplatňovat budu paušál - minimum nákladů). Hodně jsem se dozvěděla z Vašich stránek (díky).
Poraďte mi prosí, jakým způsobem, jde li to vůbec, budu moci někoho zaměstnat například na výpomoc (něco jako brigádníka - jednalo by se patrně o studenta na minimum hodin pouze v měsících červenec a srpen (nějaká smlouva, dohoda? a co to bude pro mě znamenat - mé povinnosti - odvody...?)
S pozdravem Jana
Dobrý den, brigádníka můžete zaměstnat na dohodu o provední práce, pokud tato práce tohoto zaměstnance nepřesáhne ročně 150 hodin. Z dohody se neodvádí ani soc ani zdr poj. Jen se sráží daň. A to při podepsaném prohlášení poplatníka daň zálohová, při nepodepsaném prohlášení  
do výše mzdy 5 tisíc daň srážková, nad 5 tisíc zálohová. Je potřeba se zaregistrovat při zaměstnání prvního člověkan na fú jako plátce daně z příjmu fyzických osob, a nebo srážkové, to podle toho, jakou daň budete odvádět. Také je potřeba se zaregistrovat  a přihlásit k zákonnému pojištění za zaměstnance. Je mi jasné, že pro laika je to tuze moc informací, a nejsem si jistá, zda to píšu aspoň krapet srozumitelně. Jana  

http://www.koop.cz/pojisteni/zakonne-pojisteni-odpovednosti-zamestnavatele/
IP zaznamenána

jajkapajka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
volné živnosti
« Odpověď #6 kdy: Březen 03, 2011 »

Moc děkuji za radu, myslím že to chápu. Tak teď jen zjistím jestli budu schopná po daních a pojištění se uživit i s brigádníkem ;-)

Díky, Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]