Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nemocenská  (Přečteno 2177 krát)

lap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
nemocenská
« kdy: Únor 02, 2011 »

V PROSINCI zaplaceno 400 kč nemocenské pojištění dvakrát(5.12 a 7.12).Za které období bude druhá platba přiřazena?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
nemocenská
« Odpověď #1 kdy: Únor 06, 2011 »

Obě platby budou započítány jako platba pojistného na nemocenské pojištění OSVČ za měsíc listopad.
IP zaznamenána

lap

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
nemocenská
« Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2011 »

Na OSSZ tvrdí že jenom jedna platba je za listopad.
IP zaznamenána

jana ledererová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
nemocenská
« Odpověď #3 kdy: Únor 28, 2011 »

Dobrý den, v loňské roce jsme si platila zálohy na nem. pjištění v hodnotě 1000 kč, dnes na soc. úřadě mě bylo řečeno, že si mám platit nejvíce 137,- ( platím minimální zálohy na důchodové pojištění) a že pokud si budu chtít platit nadále 1000,- musím si zvednout zálohy na důchodovém pojištění na 12000,- měsíčně. Paní byla velice nepříjemná a proto se chci zeptat, jestli částku 12 000 bych měla platit celý rok? Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
nemocenská
« Odpověď #4 kdy: Únor 28, 2011 »

Ano, pokud si chcete platit vysoké nemocenské pojištění, tisíc korun, musíte platit  vysoké i důchodové. Minimální platbě důchodového poj Kč 1.807,- pro rok 2011 odpovídá částka Kč 137,- nemocenského.
A že byla paní nepříjemná, němělo by se to stávat, ale vězte, že je to taky jen obyčejná ženská, která má všeho občas nad hlavu, a zkuste si představit, kolika klientům za den sděluje jedny a tytéž informace.... Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
nemocenská
« Odpověď #5 kdy: Únor 28, 2011 »

Připravila jsem si odpověď a vidím, že mě paní Jana předběhla:-) Tak já ještě něco málo přidám.

Od roku 2011 jsou platby na nemocenské pojištění opět spojené se zálohami na důchodové pojištění. Pokud si přiměřeně nezvýšíte zálohy na důchodové pojištění, tak vám ze zaplacené tisícovky započítají na nemocenské pojištění jen 137,- Kč a zbytek vám při zúčtování roku 2011 vrátí. Pokud byste chtěla mít nemocenské dávky vypočítané z pojistného ve výši 1.000,- Kč, tak byste musela každý měsíc platit zálohu na důchodové pojištění ve výši 12.696,- Kč.
IP zaznamenána

Koblih

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
nemocenská
« Odpověď #6 kdy: Březen 18, 2011 »

Dobrý den, celý loňský rok 2010 jsem si platila zálohy na nemoc.pojištění 1010,- / měsíčně. Od 9.3.2011 jsem na nemocenské . Můžete mi poradit, prosím, zda mám nárok na nějakou nemocenskou a jestli ano, z jakého období se dá výše nemocenské vypočítat? Děkuji za radu.
IP zaznamenána
Stran: [1]