Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: PLACENÍ SOCIÁLNÍHO POJIŠTĚNÍ  (Přečteno 2000 krát)

šnidlová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
PLACENÍ SOCIÁLNÍHO POJIŠTĚNÍ
« kdy: Leden 23, 2011 »

Chtěla jsem se zeptat,pokud už někdo podniká několik let a neplatí si sociální je to povinné nebo ne.Zdravotní pojištění si platí od začátku podnikání,daně taky.
IP zaznamenána

šnidlová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
PLACENÍ SOCIÁLNÍHO POJIŠTĚNÍ
« Odpověď #1 kdy: Leden 23, 2011 »

je povinné si platit sociální pojištění při podnikání na hlavní činnost i když má nízký příjem necelých 14.000 ze kterého si musí odvádět zdravotní,daně,a ještě živit 4členou rodinu.Děkuji šnidlová
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
PLACENÍ SOCIÁLNÍHO POJIŠTĚNÍ
« Odpověď #2 kdy: Leden 23, 2011 »

Pro OSVČ hlavní jsou platby důchodového pojištění (sociální) povinné.
IP zaznamenána

šnidlová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
PLACENÍ SOCIÁLNÍHO POJIŠTĚNÍ
« Odpověď #3 kdy: Leden 23, 2011 »

Co se stane když se teď na sociální přihlásím.Budu muset pojištění zpětně dopalatit?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
PLACENÍ SOCIÁLNÍHO POJIŠTĚNÍ
« Odpověď #4 kdy: Leden 23, 2011 »

Pokud se přihlásíte a oznámíte, že jste OSVČ hlavní už několik let, tak budete muset zpětně doplatit pojistné a navíc úroky z prodlení.
IP zaznamenána

Dasa23

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
PLACENÍ SOCIÁLNÍHO POJIŠTĚNÍ
« Odpověď #5 kdy: Únor 02, 2011 »

Dobrý den, v současné době jsem v domácnosti a pečuji o dvě děti do 15 let. Naskytla se mi možnost prodávat moje výrobky (plstěné šperky). Ale prodej by byl měsíčně do 1000,- Kč. Takže teď řeším, jestli se mám pouštět do vyřizování ŽL. Slyšela jsem, že pokud mám malé děti, jsou nějaké \"slevy na dani a pojištění\". Můžete mi tuto informaci potvrdit? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
PLACENÍ SOCIÁLNÍHO POJIŠTĚNÍ
« Odpověď #6 kdy: Únor 06, 2011 »

Pokud už nepobíráte rodičovský příspěvek, tak budete mít úlevu jen u zdravotního pojištění, kde nebudete muset odvádět pojistné z minimálního vyměřovacího základu (1.670,- Kč/měs.), ale jen z rozdílu příjmů a výdajů. Z pohledu sociálního pojištění budete OSVČ hlavní s minimálním odvodem 1.807,- Kč měsíčně bez ohledu na nízký příjem.
IP zaznamenána
Stran: [1]